Iiri politsei pidas Araka kinni mullu 4. aprillil Dublini lähedal koos kahe iirlasega kohalikust Kinahani jõugust, kellega koos kavatseti juba järgnevatel päevadel mõrvata tuntud Iiri allilmategelane James Gately rivaalitsevast Hutchi jõugust.

Iiri politsei uimastite ja organiseeritud kuritegevuse büroo inspektor Dave Gallagheri sõnul hoidis politsei Arakal silma peal juba hetkest, mil ta mullu 3. aprillil Dublinisse saabus. Teda jälgiti, kui ta mööda Dublini kesklinna jalutas ja ühest Moore tänava poest paruka ostis, millega ta seejärel suundus piirkonda, kus Hutchi jõuk tegutseb ja jalutas seal ringi. Õige pea korjas ta peale valge Mercedese kaubik ja ta toimetati pealinna lähedal asuvasse Blakestowni.

Arakas, kellele lubati tapmise eest eurodes viiekohaline summa, oli teadlik Gately välimusest, elukohast, sõiduauto parkimiskohast ja tema tavapärasest liikumismarsruudist.

Mullu 6. aprillil esitati Arakale kahtlustus mõrva kavandamises. Tänavu 12. novembril tunnistas ta end ka süüdi.

Araka süüasja arutab kriminaalasjade erikohtus (Special Criminal Court), mis tegeleb üldjuhul raskemate terrorismi- (IRA) ja organiseeritud kuritegevuse juhtumitega, koosnedes kolmest kohtusüsteemi eri astmetelt pärinevast kohtunikust.