Täna hommikul sai politsei teate, et Pärsti vallas avastasid kohalikud elanikud lasteaia lähistelt asfaldilt vereloigud ja mitmeid kahtlaseid esemeid. Sündmuskohale saadeti asja uurima patrull ja uurijad. Nende esmane hinnang oli, et tegu võib olla kuriteopaigaga.

Samas laekus kella 8.30 paiku politseile väljakutse, et läbi Kolga-Jaani kihutab Viljandi suunas üks sõiduk, kes teeb ohtlikke manöövreid. Masinat saadeti otsima samuti politseipatrull. Kella 8.50 ajal otsitavat Mercedest nähes andis politsei sõidukijuhile peatumismärguande, kuid juht eiras seda ning kihutas Viljandi suunas edasi. Pikki Viljandi-Põltsamaa teed põgenedes põhjustas Mercedese juht liiklusõnnetuse, rihtides mitut kõrvalist sõidukit, kuid peatumata kihutas sealtki edasi Viljandis asuva Tallinna tänava poole nii, et patrullid kaotasid masina hetkeks silmist.

Otsitava Mercedese avastas patrull kella 9 ajal Viljandist Ugala parklast, kust tunnistajate sõnul olid äsja kolm meest surnuaia suunas ära jooksnud. Mahajäetud Mercedeses oli 60-aastane taksojuht, keda oli rünnatud ja röövitud. Ta viidi haiglasse, tema seisund ei ole eluohtlik. Esialgsetel andmetel rünnatigi sama taksojuhti Pärsti vallas, kust leiti vereloigud. Kõik täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Viljandis ja selle lähiümbruses on väljas suurendatud politseijõud, kes otsivad piirkonnast kuriteoga seotud isikuid. Tegu on kohalike noormeestega, kaks neist on politseile teada, kolmanda isik on selgitamisel.

Kõigil, kes näevad sealkandis liikumas kolme noorukit, kel üleriideid ei ole, T-särgid seljas ja jalas tumedamad püksid, palutakse sest 112 teada anda.