Tartu Kaubamaja keskuse turundusspetsialisti Hebe Paasi sõnul on nad üheskoos Lastefondiga võtnud igal aastal eesmärgiks toetada üht kindlat gruppi abivajajaid.

Sarnaselt eelmisele aastale toetab Tartu Kaubamaja keskus ka tänavu liigesehaigeid lapsi, et võimaldada neile ravivesivõimlemise tunde terveks aastaks. “Möödunud aastal läks heategevuslike helkurite müük tänu meie tublidele kauplustele ja lahketele klientidele väga hästi ning kogusime vajaliku summa kokku, mistõttu otsustasimegi Lastefondiga nõu pidades helkurikampaaniaga jätkata ka sel aastal,” selgitas Paas.

Lastefond on liigesepõletikuga lastele vanuses 3–18 aastat võimaldanud ravivesivõimlemist juba alates 2006. aastast ning jätkab sellega ka tänavu. Ravivesivõimlemise juhendaja füsioterapeut Merlin Burov selgitas, et Lastefondi toetus on oluline eelkõige seepärast, et liigesehaigetel lastel ei ole hetkel Tartus võimalust mujal regulaarset vesiravi saada, kuna TÜK Lastekliinikus ei ole basseini. “Ravivesivõimlemise grupis käivate laste põhiliseks probleemiks on vähenenud füüsiline võimekus ning kehaline aktiivsus, mis on tingitud liigeste liikuvuse piiratusest ja/või liigesvalust,” rääkis ta. “Vesiravi on sellise diagnoosiga laste taastusravis tähtsal kohal, kuna vähendab liigestele mõjuvat koormust ning selle tõttu on neil ka kergem terapeutilisi harjutusi sooritada,” ilmestas Burov ravivesivõimlemise olulisust.

Burovi sõnul käivad lapsed ravivesivõimlemises väga hea meelega. “Vees saavad nad olla aktiivsed ning peale treeningut tunnevad nad ennast hästi,” rääkis ta ning nentis, et paljudele selles grupis käivatele lastele on vesiravi ainukene treening, mida nad teha tohivad. “Tore on vaadata, et nad saavad omavahel hästi läbi ning mõni on leidnud endale ka uue tõelise sõbra.”

Peredel, kus kasvab liigesehaige või raviarsti hinnangul vesiravi näidustusega haige laps, palume ravivesivõimlemise tundides osalemiseks kirjutada info@lastefond.ee. Ravivesivõimlemise treeningutes osalemise aluseks on taastus- või raviarsti saatekiri.
Selleks, et teha pimeda sügisperioodi hakul silmapaistev heategu nii enda kui ka liigesehaigete laste heaks, on Tartu Kaubamaja kauplustest võimalik septembrikuu jooksul soetada silmakujulisi helkureid, mis on saadaval neljas erinevas värvitoonis. Ühe helkuri hind on 1,5 eurot, millest üks euro läheb otse abivajajatele.

Lisaks on võimalik kampaaniahelkureid soetada Lastefondi heategevustoodete e-poest https://www.lastefond.ee/e-pood/ ning üritustelt, kus on esindatud Lastefondi vabatahtlikud.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein tõi välja, et Tartu Kaubamaja keskusel ja Lastefondil täitub sel sügisel juba seitsmes koostööaasta. “Tartu Kaubamaja on alati toetanud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikusse või teistesse lasteosakondadesse aparatuuri soetamist või toetanud Tartu piirkonna lapsi,” rääkis ta. “Kutsume siinkohal üles ka teisi ettevõtteid panustama oma piirkonna laste ravitingimuste parandamisse.”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.