Tunnustuse pälvis Kuusalu keskkool, mis on KiVa programmi rakendanud kaks aastat ja sammub vastu oma kolmandale süsteemsele kiusuennetusaastale.

Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada kooliperede pühendumist ennetamis- ja sekkumistegevustele.

Teisisõnu soovib sihtasutus täiendavalt tunnustada koole, mis kasutavad maksimaalselt ära uuringutega kontrollitud programmi ja süsteemi, pingutades selle nimel, et kiusamist jääks aina vähemaks.

“Kuusalu keskkool on olnud juba rakendamise algusest saati eeskujulik ja innukas KiVa programmi rakendaja,” tunnustab kooli tööd SA Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Triin Toomesaar.

“Kuusalu kooli KiVa-tiim ehk juhtumite lahendamise ja KiVa-koordineerimise meeskond on nähtavalt ühtehoidev ja järjepidev KiVa-põhimõtete rakendaja. Ka on kuusalukad julgelt arenevad. Näiteks tehakse koolis kiusuvastase sõnumi levitamisel täiendavat tööd ülekooliliste ürituste korraldamisel, osaletakse tiimina erinevatel KiVa-täiendkoolitustel ning kõiksugustele väljakutsetele lähenetakse positiivselt ja lahendustele orienteeritult.”

Kuusalu keskkooli tugikeskuse juhataja ja KiVa-tiimi juhi Piret Kamberi sõnul tuli tunnustus kooli jaoks väga ootamatult.

"Teeme ju kõike seda, mida KiVa programm kiusamise ennetamiseks ja vähendamiseks ette näeb ning püüame seda koolielus maksimaalselt erineval moel rakendada."

Ta lisas, et tiitel teeb loomulikult rõõmu ja annab indu juurde. "Kuid kõige suurem tunnustus tehtud tööle on muutus, mida tajume igapäevases koolielus - üksteise ja iseenda aina teadlikum märkamine!"

Aasta kiusuennetaja kooliks sai kandideerida iga vähemalt kaks aastat KiVa programmi kasutanud kool, mis selleks ise soovi avaldas.

Tiitlisaaja välja selgitamiseks võeti arvesse nii kooli õpilasküsitluse tulemusi, KiVa rakendamise näitajaid personali tagasiside põhjal kui ka osalemisaktiivsust Kiusamisvaba Kooli pakutavatel täienduskoolitustel.

Boonuspunkte andsid kõik koolipoolsed lisategevused KiVa teadmiste ja oskuste laiemaks levitamiseks.

Kuusalu keskkooli tugevateks konkurentideks tiitlile kandideerimisel osutusid Rocca al Mare Kool, Suure-Jaani Kool ja Jüri Gümnaasium, kes paistavad samuti silma kiusuennetusele ja KiVa programmi rakendamisele pühendumisega.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitliga pärjatud Kuusalu keskkooli KiVa-meeskonnale pani SA Kiusamisvaba Kooli hea koostööpartner, Eesti rahvuslik lennufirma Nordica välja auhinnareisi Amsterdami, teiste äramärgitud koolide KiVa-tiime premeeriti pehmete kingitustega AS-ilt Wendre.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitlit plaanib SA Kiusamisvaba Kool hakata välja andma igal aastal.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutamisele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid