„Emakeel on väga tähtis iga inimese jaoks, aga kuna see on nii igapäevane, siis võtame seda iseenesestmõistetavana,“ ütles Tallinna linnavolikogu esimees ja ürituse algataja Mihhail Kõlvart. „Selleks, et keel areneks, tuleb pingutada ja keeleoskust lihvida. Tallinna päeva etteütluse mõte ongi anda selleks täiendav motivatsioon ning teha seda atraktiivsel moel.“

„Palju räägitakse sellest, et tänapäeva lapsed ei loe. Minu kogemus on näidanud, et on palju lapsi, kes loevad väga palju,“ ütles Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja Igor Kaasik. „Põhikoolipoiss väikese utsitamise peale võtab „Tõe ja õiguse“ kätte, hakkab seda lugema ja saab ka sellest aru.“

„Elame ajastul, kus kirjutamine on aktuaalsem kui kunagi varem, väga palju suheldakse just kirjutades,“ ütles Tallinna Ülikooli eesti kirjandusõpetuse lektor ja TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse didaktik Priit Kruus. „Sellepärast on selliste ürituste toimumine väga tervitatav,“ arvas Kruus.

Etteütluse korraldusmeeskonda kuulusid lauljad Jaanus Saks, Jüri Pootsmann, Maia Vahtramäe, Metsakutsu ja Kenneth Rüütli. Etteütluse teksti koostasid Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja Igor Kaasik ning Tallinna Ülikooli eesti kirjandusõpetuse lektor haridusinnovatsiooni keskuse didaktik Priit Kruus. Etteütlust dikteeris Igor Kaasik.

Tallinna päeva etteütluse traditsioon, kus ühiselt pannakse proovile oma kirjakeele oskus ja õpitakse alati midagi uut, sai alguse 2013. aastal. Varasematel aastatel on oma teksti dikteerinud mitmed tuntud kirjanikud, nagu Andrus Kivirähk, Jan Kaus, Ilmar Tomusk ning näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses Eduard Vilde.

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail. Tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist, tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal, sellega tähistatakse 15. mail 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade sekka. Tänavu möödub Tallinna linnaõiguste saamisest ehk juriidiliselt tunnustatud linnana 770 aastat.