SOS Lasteküla pikaajaline kogemus keeruliste perede abistamisel näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada.

Riik sellist ennetustegevust ei finantseeri ja vajalik rahasumma tuleb koguda lahkete annetajate abiga. Tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 68 000 eurot. Ustele koputamist võib oodata Tallinnas, Tartus ja nende linnade lähiümbruses ning Viljandis ja Hiiumaal.

„SOS Lasteküla peretugevdusprogramm loodi 2008. aastal lihtsal põhjusel," ütleb SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Eestis eraldatakse igal aastal 400 last oma vanematest, abivajavaid lapsi on 7000.

Oma tööd tehes nägime iga päev, et laste äravõtmine oma päris vanemate juurest ei lahenda probleemi, sest neis peredes sünnib lapsi aina juurde. Hoopis vajalikum on panustada ennetustegevusse ehk õpetada vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla.

Kümne aastaga oleme suutnud 450 perele tõestada, et lapse jaoks on parim kasvukeskkond oma kodu, mitte lasteküla ja meie töö tulemusena on 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.“

Programm on avatud Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Keila linnas, Harku vallas, endises Vasalemma vallas ja Keila vallas; alates suvest ka Põltsamaal, Juurus ja Paldiskis. SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi ühe aasta eelarve on 274 350 eurot.

Peretugevdusprogrammis osalemine on pere jaoks vabatahtlik. Nõutav on vaid kolmepoolse lepingu allkirjastamine: pere esindaja, kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja ja SOS Lasteküla perede tugitöötaja. See on vajalik, et pere võtaks programmis osalemist tõsiselt ja suudaks vähemalt minimaalse aja jooksul, kuus kuud, programmis püsida.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimub juba 12. korda. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel USA-sse hariduslikke raamatuid müüma ja sel moel oma õpinguteks raha koguma.

„Eelmisel aastal kogusime aktsiooniga rekordilised 50 000 eurot. Tänavu loodame lahkete inimeste abiga rekordi ületada,“ märkis Southwestern Advantage Eesti esindaja Ranol Kaseväli.

„Kogemused on näidanud, et ukselt uksele käimine on tegelikult inimestele sobilik annetusviis, sest tihti ei teata, kuhu või kuidas annetada. Heategevuslik aktsioon on noorte jaoks ka ideaalne ettevalmistus ja proovikivi, andes aimu, millised väljakutsed võivad USAs ees oodata.“

Inimesed, kelle ukseni tudengid reedese aktsiooni raames ei jõua, kuid aidatasoovija saab:

* teha ülekande SOS Lasteküla Ühingule (kontonumber EE062200221001178590),

* külastada aitamiseks SOS Lasteküla kodulehte

* helistada annetusnumbritele 900 66 90 (5 €), 900 66 80 (10 €), 9006670 (25 €)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid