Saatuslik juhtum leidis aset 2016. aasta 30. juulil, kui kella 20.55 paiku sai politsei teate Tallinna-Narva maanteel Aseri vallas toimunud liiklusõnnetusest, milles hukkus kaks ja sai viga kolm inimest. Järgmisel hommikul tuli teade, et üks autos viibinud noortest suri haiglas.

Tollal 27-aastane Jaan Piim kaotas tanklast välja sõites ja parempööret sooritades oma sõiduauto BMW üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse. Narvast Tallinna suunas liikunud liinibussi roolis olnud 40-aastasel naisel ei õnnestunud paraku kokkupõrget vältida.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid BMW-s kaasreisijatena viibinud 20-aastane naine ja 21-aastane mees. Sündmuskohalt toimetati haiglasse 27-aastane BMW roolis olnud mees ja kaasreisijana autos viibinud 21-aastane naine, kes suri järgmise päeva varahommikul.

Liinibussis reisijana olnud 52-aastane naine sai kergemaid vigastusi ja kiirabi andis talle kohapeal esmaabi.

Täna mõistis Viru maakohus Piima kolme hukkunuga liiklusõnnetuse põhjustamise eest kümneks aastaks vangi. Sellest võetakse maha kinnipidamise aeg ehk ära tuleb kanda 9 aastat ja 8 kuud.

Oma sõidustiili tõttu on Jaan Piim sattunud korduvalt politsei huviorbiiti. Tingimisi vanglakaristuse sai Piim 2012. aastal, kui oli juhtinud autot purjuspäi. Esimese karistuse sai ta 2007. aastal kõigest 18-aastasena, kui istus ilma juhiloata autorooli. 2015. aastal karistati Piima koguni neljal korral, põhjuseks nii kiiruse ületamine, joobes juhtimine kui ka muude liiklusreeglite eiramine. Viimane karistus – mis määrati liiklusohtliku olukorra tekitamise eest – jõustus kaks päeva enne 2016. aasta saatuslikku õnnetust.