Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul on kahetsusväärne, et Tallinna linnavalitsust juhtiv Keskerakond on ostnud juba aastaid Kremli propagandakanaliks nimetatud PBK-lt maksumaksja raha eest saateid, mis kirjade järgi peaksid olema infosaated linnaelanikele, kuid tegelikult on tõde moonutav propaganda.

Pevkuri väitel on sellega venekeelsele elanikkonnale juba aastaid näidatud Eestit kõverpeeglist, lõhestades ühiskonda ja lükates muukeelseid inimesi aina sügavamasse isolatsiooni. "Sellele, et eestlased ja venelased elavad paralleelühiskondades ning et see probleem on pigem süvenev, viitas ka tänavune inimarengu aruanne," märkis Pevkur.

"2015. aastal, kui Reformierakonna juhitud valitsus otsustas eraldada raha venekeelse ETV+ loomiseks, oli üheks argumendiks see, et venekeelsele elanikkonnale tekiks kanal, kust saab kallutamata infot, kuhu venekeelne elanikkond koondada oma arvamusi ja kogemusi vahetama. Raadio4 on teinud väga head ja tänuväärset tööd, kuid televisioon on teadagi hoopis midagi muud," lausus Pevkur.

"Hea Jüri Ratas, siin on Sulle kui Keskerakonna juhile konkreetne ettepanek: las sinu juhitava erakonna tegevlinnapea suunab selle pool miljonit eurot ETV+i," sõnas Pevkur. Kuna ETV+ kanali eelarve on praegu alla kahe miljoni euro, on see Pevkuri kinnitusel poole miljoni eurone rahasüst piisav, et aidata ajakirjanikel luua paremat programmi ja kasvatada vaatajaskonda.

"Kohtusin hiljuti ETV+ juhi Darja Saarega ja ta ütles, et selle rahaga saaks toota näiteks Ringvaate sarnast igapäevast saadet koos venekeelse iganädalase arutelusaatega. Ehk pool miljonit oleks väga suur ja tugev lisa objektiivse venekeelse meedia toetuseks," lisas Pevkur.

Venekeelsete kanalite reitingute seas jagab ETV+ Eestis viimast kohta CTC-ga. Seega ei ole kanal siiani suutnud oma vaadatavust avamishetke tulemusest kõrgemale tõsta.

Taavi Aas: venekeelse publikuga tuleb suhelda nendes kanalites, mida nad jälgivad

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas leiab aga, et Pevkuri ettepanek mitte osta Tallinna uudiste tarbeks saateaega venekeelsest telekanalist PBK, halvendaks tallinlaste informeeritust linnas toimuvast.

"Tallinna asjadest tuleb venelastele rääkida seal, kus nad kuulavad ja vaatavad," kommenteeris Aas. "Me soovime kahtlemata ETV+-le edu, kuid paraku on selle vaadatavus hetkel suhteliselt väike. Tallinnal on tarvis teavitada inimesi nii, et nad igapäevaeluks vajaliku teabe kätte saavad. Ja selleks tuleb kasutada neid kanaleid, mida venekeelne elanikkond jälgib."

Aas osutas, et venekeelse meedia seisund Eestis pole kiita ja eelnevad vabariigi valitsused oleks võinud venekeelse auditooriumiga suhtlemise osas Tallinna linnalt õppust võtta. Linnaleht Stolitsa on jäänud üheks väheseks venekeelseks trükimeedia väljaandeks, mis on laialdaselt kättesaadav ja loetav.

"Hanno Pevkuri mure ETV+ pärast on mõistetav, kuid see on siiski suuresti Reformierakonna valitsuste tegematajätmine, et kanal sündis nii suure hilinemisega ja nii väheste ressurssidega," lausus Aas.