Vandeadvokaat Üllar Talviste leidis teisipäeva hommikul kinniste uste taga toimunud istungil, et Eenma vahi all pidamine tuleks asendada kergema tõkendiga, kuid riigiprokurör Laura Feldmanis oli sellele vastu, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Kohus tegi neljapäeva pärastlõunal määruse, millega jättis Eenma vahi alla, ütles kohtu esindaja Janar Filippov ERR-ile.

Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo endist nõunikku Raine Eenmad kahtlustatakse riigisaladuse avaldamises. Kapo pidas Eenma kinni 29. juunil ja 1. juulil võttis Harju maakohus riigiprokuratuuri taotlusel kahtlustatava vahi alla. Eesti Ekspressile teadaolevalt leiti Eenma käest nii kaitsepolitsei kui ka teabeameti salajasi dokumente.

Eenma on teenekas riigiametnik, kes töötanud mitmetel sisejulgeoleku ametikohtadel varem siseministeeriumis ja viimastel aastatel riigikantseleis. Tema viimane ametikoht oli riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo nõunik.

Milles täpselt riigisaladuse avalikustamine seisab, anti saladusi edasi mõnele välisriigile või tegu lihtsalt lohakusega, seda prokuratuur ei täpsusta. "Kuivõrd kriminaalmenetlus on algusjärgus, ei ole kuriteo olemusest tulenevalt võimalik kahtlustuse sisu detailsemalt kommenteerida," on riigiprokuratuuri esindaja varasemalt öelnud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid