Mees on teadaolevalt endiselt jooksus, vahendab oma allikatele toetudes ajaleht Aamuposti.

Kaj-Erik Björkqvist Soome keskkriminaalpolitseist ütles, et meest uuritakse seoses veel ühe uue kuriteoga, mille kohta võimudel ei ole esialgu võimalik kommentaare jagada. „Tegemist on eeluurimisega, millel ei ole seost mehe vanglast hoidumisega,“ ütles Björkqvist.

Kõigil, kellel on informatsiooni kurjategija asukoha või liikumiste kohta, palutakse sellest viivitamatult võime teavitada.

Kohus ei nõudnud kohest vangistamist

Pönkä mõisteti 2015. aasta novembris Helsingi esimese astme kohtus kolmeks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi ränga pettuse ja raskete relvakuritegude eest.

Kuna mees kaebas otsuse edasi, jäi ta vabadusse, kuni talle mõne kuu pärast uus süüdistus esitati.

Pönkä oli seejärel kuid vahi all kahtlustatuna rängas pettuses ja kahes tulirelvaseaduse rikkumises, kuni ta Helsingi esimese astme kohtu otsusega mullu suvel taas ootamatult vabadusse lasti.

Ringkonnaprokurör Heikki Wendorf ütles toona, et Pönkä oleks nende hinnangul pidanud jääma vahi alla, sest on suur risk, et ta paneb vabaduses viibides toime uue kuriteo.

Teise astme kohus jättis tänavu Pönkä süüdimõistmise jõusse ja pani paika tähtaja, mil mehel tuleb hiljemalt vanglasse ilmuda: neljapäeval, 27. aprillil, kell 16.15.

Apellatsioonikohus ei nõudnud mehe kohest vanglasse toimetamist viimase tervisest tulenevatel põhjustel.

Ühtlasi mõisteti Pönkäle pettuse ja tulirelvaseaduse rikkumiste eest ühe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus.

Pönkä alustas oma kurjategijakarjääri ulatuslike valearvepettustega. Eestis mõisteti ta süüdi mõrvas pärast äripartneri mahalaskmist ja tükeldamist 2005. aasta detsembris. Tingimisi vabastati Pönkä Soomes 2014. aasta detsembris.