„Appi, täitsa lolliks läinud!“ kommenteeris naine, kes oli näinud Facebooki gruppi „Margatud Jõhvis“ üles laetud fotot, kus kaks noorukit bussi küljes rippusid.

Facebooki grupis noorukite käitumisele tähelepanu juhtinud mees ütles, et ei jõudnud nendest politseile teada anda. "Nad ronisid järgmises peatuses maha ja panid jooksu."

Ida prefektuuri pressiesindaja Kertu Kralli sõnul oli siiski ka üks tähelepanelik kodanik, kes teatas 27. märtsil kella 17.20 paiku häirekeskusele, et Jõhvi linnas Kaare tänaval on kaks noorukit kinni haaranud bussi tagaosast ja sõidavad sellega kaasa.

Sündmusele reageerinud patrulli saabudes olid noorukid lahkunud ning neid kahjuks tabada ei õnnestunud.

Jõhvi politseijaoskonna piirkonnavanem Siim Linnardi sõnul tuleb selliseid juhtumeid ette suhteliselt harva. Rohkem on selliseid bussi taga sõitmisi ette tulnud libedal ajal, kus haaratakse tagastangest kinni ja libisetakse kaasa.

„Pildil väljatoodu on äärmiselt vastutustundetu ja riskirohke käitumine, mille tagajärjed võivad olla väga kurvad. Paratamatult tuleb liikluses ette hulganisti ootamatuid olukordi, mis vajavad kiiret reageerimist. Sellega võivad kaasneda järsud manöövrid või äkkpidurdamised, mille tagajärjel ei suuda noored end kinni hoida ja võivad sõiduteele kukkuda ning tagant läheneva sõiduki rataste alla jääda,“ hoiatas Linnard.

„Sellistel puhkudel on oluline, et kaasliiklejad ei jääks ükskõikseks, vaid teavitaksid ohust viivitamatult politseid ja võimalusel ka bussijuhti,“ lisas Linnard.