Kald ütles venekeelsele Delfile, et kongressi ajal käis liikmete seas tuline diskussioon, ent lõpuks jõuti siiski konsensusele.

Kongressil esinenud heitsid partei juhtkonnale ette kehva tööd ning seda, et erakonnas on 90 protsenti liikmeist nn surnud hinged, kes tegelikult ei osale partei töös. "Paljud isegi ei tea, et on erakonnas, üks meenutas, et kunagi ta jah astus Konstitutsiooniparteisse, aga et ta nüüd on Vasakparteis, seda ta ei teadnud," ütles erakonna Paldiski osakonna liige Natalja Tesla.

Enne kongressi oli õhus oht, et toimub parteipööre ning erakond saab uue juhi. Kald ütles, et erakonna juhid tegid liikmete seas selgitustööd ning erakonna lagunemine jäi ära. Samuti ei õnnestunud endisel vasakparteilasel Andrei Zarenkovil erakondlaste seas enda kasuks õõnestustööd teha.

Vasakpartei kongressi ja uue juhatuse valimise eel on õhus kaks küsimust: kas praegune erakonna esimees Valev Kald tõrjutakse ametist ning kas pistise võtmises süüdi mõistetud ja erakonnast välja visatud Andrei Zarenkov kutsutakse erakonda tagasi.

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei on Euroopa Vasakpartei liige. 2015. aasta riigikogu valimistel kogus ta 0,1 protsenti häältest - täpsemalt 764 valija poolehoiu.

Laupäevase kongressi eel on aktiivselt asunud tegutsema pistise võtmises süüdi mõistetud ja seetõttu 2016. aasta mais erakonnast välja visatud Andrei Zarenkov. Praegune erakonna juht Valev Kald ütles rusDelfile, et Zarenkov üritab partei liikmetega manipuleerida. "Seda tehes levitab Zarenkov valeinfot," sõnas Kald.

Viimastel kuudel on tõstatanud Kaldi umbusaldamise küsimus ning hakanud levima kuuldused, nagu kavandaks Zarenkov revanši, kuid ei mõtle erakonda tagasitulekule enne, kui partei võimuladvikus on "puhastus" toimunud.

Kaldi sõnul on tal informatsiooni, et Zarenkov üritab koondada Vasakpartei eri regioonide liikmeid, kasutades fraasi "meie korraldame Kaldiga kongressi". Kald toonitas, et tegemist on Zarenkovi levitatud valeinfoga ja tema nime põhjendamatu kasutamisega.

Kald hoiatas, et kui Zarenkov ei hoidu ka tulevikus sellisest käitumisest, ei välista ta ka kohtusse pöördumist oma nime, au ja väärikuse kaitseks.

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei on Euroopa Vasakpartei liige. 2015. aasta riigikogu valimistel osales erakond 25 kandidaadiga. Nimekiri kogus 764 häält, kogudes 0,1% häältest ning olles hääletustulemustelt viimane partei.

Vaadates partei tulusid ja kulusid on erakond vähemalt möödunud aastal tegutsenud üsna tagasihoidlikult: 2016. aasta kogutulusid oli erakonnal kokku 248 eurot, kulusid - peamiselt majandamiskulusid - 302 eurot. Viimastel - küll 2014. aasta - andmetel oli erakonnas 1990 liiget.

Tuues võrdluseks Keskerakonna kulud, siis 2016. aastal oli partei kuludeks 1 239 785 eurot ning tuludeks 1 789 085 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid