Paraadi näeb täies hiilguses homme keskpäeval. Üksused rivistuvad 24. veebruaril Vabaduse väljakule kell 11.20 ning paraadi võtab vastu president Kersti Kaljulaid, paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Paraadist võtab osa üle 1000 osaleja ja üle 100 ühiku tehnikat, kokku osaleb paraadil 41 lippu, viis kompaniid, neli patareid, 22 rühma ja kolm orkestrit, lisaks kaitseväe ning politsei- ja piirivalveameti orkestritele võtab paraadist osa USA õhuväe orkester.

Esindatud on kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, kaitseliidu Rapla maleva tankitõrjerühm ja Harju maleva miilinipildujarühm ning Kaitseliidu Akadeemiline malevkond. Samuti osalevad paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Esmakordselt on scoutspataljon paraadil jalaväe lahingumasinatega CV9035, Viru jalaväepataljon kasutab sel aastal esmakordselt soomustransportööre Sisu XA-188. Samuti näeb esimest korda näeb paraadil 1. jalaväebrigaadi luurekompaniid.

Eesti vabariigi 99. aastapäeva paraadi osaleb rühmasuuruse üksusega ka USA Eestis viibiv väekontingent, plaanide kohaselt näeb paraadil ka USA tanki Abrams ja jalaväe lahingumasinat Bradley.

Lisaks ameeriklastele saadab paraadile rühmasuuruse üksuse Ühendkuningriik, plaanide kohaselt on liputoimkondadega esindatud Läti, Leedu, Poola, Taani ja Prantsusmaa.

Sobiva ilma korral näeb taevas ka kaitseväe ja liitlaste õhuvahendeid, mistõttu on mistahes droonide ja muude lennuvahendite lennutamine paraadialal ja selle läheduses rangelt keelatud.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja meie liitlaste tehnikaga. Tänavu saab lisaks käsitulirelvadele näitusel esmakordselt näha 2016. aastal kaitseväe relvastusse võetud jalaväe lahingumasinat CV9035, USA tanki Abrams ja jalaväe lahingumasinat Bradley, soomustransportööri Sisu XA-188, 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme Milan ja Javelin, 120-millimeetrist miinipildujat ning mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid