Põhja-Tallinnas elavat vanahärrat käis täna väärika tähtpäeva puhul õnnitlemas Põhja-Tallinna linnaosavanema asetäitja Julianna Jurtšenko.

Tamm on Eesti vanem elanik alates 2015. aasta detsembrist. Ta mäletab tsaari- ja nõukogude aega, Esimest ja Teist maailmasõda, Eesti Vabariigi sündi ja taasiseseisvumist.

"Arvestage teiste inimestega, aidake kui on abi vaja. Ärge tehke suitsu ega võtke viina. Ulakust ei maksa teha, siis elate ka nii vanaks, nagu mina," soovitas sünnipäevalaps õnnitlejatele.

Küsimusele, mis on kõige tähtsam sündmus tema elus vastas Tamm lühidalt: „Naisevõtt“. Tema sõnul oli see õige tegu.

Peolaua ümber kogunenud Arved Tammi lähedased teadsid rääkida, et ta on pärit paljulapselisest perest. Kokku oli tal 12 õde-venda, kellest neli surid väiksena.


Tamm on töötanud oma pika ning põneva elu jooksul põllumehe, fotograafi, laomehe, ekspediitori, turumüüja, brigadiri, kioskööri ja ka mitme teise ameti peal. Ta oli ka oma sugulase, kirjanik Heino Kiige seitsmeosalise romaanisarja nimitegelase Arve Jommi prototüüp.

1910. aastal, kui Arved Tamm sündis, avati Vabaduse väljakul Peeter I mälestusmärk, Maa läbis Halley komeedi saba, suri Lev Tolstoi ja Tallinnas toimus VII üldlaulupidu.