Saabunud plusskraadid ning sagedased vihmasajud on muutnud Pihkva ja Lämmijärve jää ohtlikult õhukeseks, mis inimest enam kanda ei suuda. Sellest tulenevalt on alates homsest, 21. detsembrist keelatud minna Pihkva ja Lämmijärve jääle kuniks jääkate on taas piisavalt tugev, teatas politsei.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits soovitab inimestel keeldu tõsiselt võtta. „Viimased päevad on ilmekalt tõestanud, kuidas temperatuuri kõikudes miinusest plussi võivad jääolud väga kiiresti ohutust ohtlikuks muutuda. Lisaks prognoositakse eesolevaks nädalalõpuks plusskraade, vihmasadu ning tugevat tuult, mis lõhub tõenäoliselt väga kiiresti järvelt ka viimase järelejäänud jääkihi,“ kirjeldas ta.

„Paksem jää tekib järvele alles pärast mitmenädalast külma ilma, mistõttu tuleb kalastushuvilistel nüüd järvejääle naasmisega pisut kannatust varuda. Anname koheselt märku, kui ilmaolud taas jääleminekut võimaldavad. Loodame, et kalamehed mõistavad, et nõrgale ning auklikule jääle minnes pannakse ohtu nii enda kui ka jääst läbi vajudes kõigi appitõtanute ohutus ja keegi seda riski võtma ei hakka,“ lisas Ernits.

Piirivalvurid paigaldavad enamlevinud järvelemineku kohtadesse ja sadamatesse järve jääle minemist keelavad hoiatussildid. Kui jääolud paranevad, viiakse jooksvalt sisse vastavad muudatused piirangu leevendamiseks ja jäälemineku lubamiseks.

Endiselt on keelatud väljuda Peipsi järve jäätunud või jäätuvatele osadele kuni vastavasisulise otsuse muutmiseni.