"Kõigepealt pean vajalikuks, et Toomas Lepp lahkub sellelt ametikohalt," ütles Alaküla tekkinud olukorra kommentaariks, lisades, et teist võimalust ta antud olukorras ei näe.

Alaküla sõnul on Lepale esitatud kahtlustuse sisu piisavalt tõsine. "Minu arvates on kahtlustus piisavalt tõsine, et ametileping lõpetada ja juht tagasi kutsuda," lisas Alaküla.

Lisaks võimalikule rahalisele kahjule on nõukogu esimehe sõnul tegemist ka väga suure mainekahjuga Tallinna Televisioonile.

Rahalise kahju ulatust Alaküla ei täpsustanud, kuid kinnitas, et see piirdub sellega, mida uurimisorganid on ajakirjanduse kaudu vahendanud.

TTV nõukogu tekkinud olukorra ja TTV juhi Toomas Lepa ametist lahkumise avalduse rahuldamise üle arutama täna kell 11.

Keskkriminaalpolitsei pidas Lepa kuriteos kahtlustatavana kinni kolmapäeva hommikul. Lisaks Lepale pidasid politseinikud samas kuriteos kahtlustatavana kinni veel kolm inimest, kellest üks oli TTV töötaja Mart Ummelas. Kahtlustus on esitatud ka ühele juriidilisele isikule.

Tegemist on selle aasta juuni lõpus alustatud kriminaalmenetluse esimeste avalike menetlustoimingutega, mille raames uuritakse suures ulatuses Tallinna Televisiooni rahade omastamist. Keskkriminaalpolitsei ametnikud otsisid läbi kahtlustatavate elu- ning töökohad, sealhulgas ka Toomas Lepa kasutuses olevaid Tallinna Televisiooni ruumid.

Esialgse kahtlustuse järgi on Toomas Lepp lasknud mitme aasta vältel maksta Tallinna Televisioonil temaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud. Praegu on alust arvata, et sellega on Tallinna Televisioonile tekitatud kahju suurusjärgus paarsada tuhat eurot.

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning seda juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid