"Sihtasutus on igapäevaselt vajalikul moel juhitud. Nõukogu arutab küsimust kohe, kui infot saabub rohkem kahtlustuse sisu ulatuse kohta," ütles Tallinna meedianõukogu esimees Allan Alaküla linnavalitsuse pressikonverentsil. Korraline Tallinna Televisiooni nõukogu toimub järgmise nädala reedel, Alaküla sõnul kogunetakse vajadusel varem.

Seda, kes on teine kinni peetud TTV töötaja, Alaküla enda sõnul ei tea. Delfile teadaolevalt on selleks Mart Ummelas.

"Kell 9.45 alustas politsei Toomas Lepa kabinetis menetlustoiminguid, kaua need on kestnud, ei oska öelda," sõnas Alaküla.

Alaküla sõnul on TTV-l plaan luua oma nõuandev kogu, midagi sarnast rahuvsringhäälingule. Kalle Klandorfi sõnul oli algselt plaanis sinna kohti luua ka opositsiooni esindajatele, kes aga keeldusid. "Ettevõte vajas juhtimist ja pidime selle komplekteerima vastavalt võimalustele. Oleme arutanud nõuandva kogu küsimust, et millistel alustel luua. Otsusteni pole veel jõudnud, aga plaanime seda teha. Ning taas pakume Tallinna volikogu opositsiooni liikmetele võimaluse osaleda TTV töös".

Täna hommikul pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Televisiooni juhi Toomas Lepa, kinnitas Delfile keskkriminaalpolitsei.

Täna hommikul pidasid Keskkriminaalpolitsei töötajad kuriteos kahtlustatavana kinni Tallinna TV juhatuse liikme Toomas Lepa. Lisaks Lepale pidasid politseinikud samas kuriteos kahtlustatavana kinni veel kolm inimest, kellest üks on TTV töötaja, kes Delfi andmetel on Mart Ummelas. Kahtlustus on esitatud ka ühele juriidilisele isikule.

Tegemist on selle aasta juuni lõpus alustatud kriminaalmenetluse esimeste avalike menetlustoimingutega, mille raames uuritakse suures ulatuses Tallinna Televisiooni rahade omastamist. Hetkel otsivad keskkriminaalpolitsei ametnikud läbi kahtlustatavate elu- ning töökohti, sealhulgas ka Toomas Lepa kasutuses olevaid Tallinna Televisiooni ruume.

Esialgse kahtlustuse järgi on Toomas Lepp lasknud mitme aasta vältel maksta Tallinna Televisioonil temaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud. Praegu on alust arvata, et sellega on Tallinna Televisioonile tekitatud kahju suurusjärgus paarsada tuhat eurot.

Toomas Lepp on kuriteos kahtlustatavana kuni 48 tunniks kinni peetud.

Prokurör Leelet Kivioja sõnul on nii politsei kui ka prokuratuuri üks prioriteetidest uurida kohalike omavalitsuste vara võimalikku väärkasutamist – kas omavalitsustele eraldatud raha kasutatakse kohaliku elu edendamiseks või kellegi isiklikuks rikastumiseks.

„Kuivõrd sihtasutus TTV kuulub Tallinna linnale, on kahtlustuste järgi kaudselt omastatud maksumaksja raha isiklikuks hüvanguks. Hetkel kogutud tõendid viitavad, et omastamine olnud järjepidev ning kestnud aastaid.“

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler kinnitas, et igal aastal on büroo töötajad edastanud prokuratuuri kriminaalasju, milles kahtlustatakse just kohalikus omavalitsuses või selle hallatavas asutuses toime pandud korruptsioonikuritegusid. „Omavalitsustes toimuv on kahtlemata ka edaspidi meie terava pilgu all, sest avalike vahendite omakasust lähtuv kasutamine ei arenda kohalikke olusid ega muuda meie inimeste elu paremaks.“

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning seda juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid