"Pean loomulikult vajalikuks neid fakte üle kontrollida. Täna hommikul rääkisin põgusalt Martin Repinskiga ja andsin selge oma seisukoha, et kui väited on alusetud, tuleb need ümber lükata. Loomulikult on see hetkel probleem," ütles Ratas Delfile.

"Minister peab avalikkust ja Eesti ühiskonda veenma ja näitama, et asjad ei ole korrast ära, nagu on väidetud," lisas peaminister.

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et uue maaeluministri Martin Repinski talus toodetud kitsejuust tuleb Hollandist. Ometi müüakse kitsejuustu sildiga "Parim mahetootja 2014".

Uurides Repiskilt, kelle eritellimusel olid tehtud Hollandist pärit kitsejuustud, vastas minister, et seda ei saa ärisaladuse tõttu kommenteerida. "Neid ettevõtteid oli mitu," lisas Repinski.

Ta kinnitas, et ei ole oma töötajatele maksnud palka mustalt, vaid sularahas. "Suvel oli meil ettevõtte arve võlgnevuse pärast arestitud ja pidingi maksma sularahas, aga kõik see on ametlik, kõik maksud on makstud ja see ei ole üldse Eesti seadustega keelatud," kommenteeris Repinski.

Repinski ettevõtet on süüdistatud ka hügieeninõuete rikkumises: "Selle töötajaga on selline lugu, et tema süüdistab mind ka selles, et ma ei maksnud temale palka jne. Tegelikult septembris või oktoobris - ma täpselt ei mäleta - käisime temaga töövaidluskomisjonis. Töövaidluskomisjon tunnistas, et meil on õigus. Kõik on makstud. Nad vaatasid kõik maksekorraldused üle, kõik paberid, mis tal üle kantud, mis on talle makstud. Nii et minu jaoks on arusaamatu, miks selliseid väiteid, mis on kohtu või inspektsiooni poolt tagasi lükatud avaldab nii suur ajaleht," oli Repinski Eesti Ekspressile viidates nördinud.