Mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper esitas täna kaitseväe juhatajale tagasiastumispalve ning võttis sellega vastutuse miinijahtijal Sakala suurel hulgal alkoholi ja sigarettide veo eest, mida hetkel uurib prokuratuur, teatas kaitseministeerium.

„Mereväe ülem astub tagasi selle lubamatu looga kaasnenud mainekahju tõttu, sõltumata sellest, kuhu algatatud kriminaalasi ja ametkondlik juurdlus välja jõuavad,“ ütles kaitseminister Hannes Hanso.

„.Mereväekapten Sten Sepper seab oma otsusega tagasi astuda esiplaanile kaitseväe väärtused ja ohvitseri au. Eesti ohvitser peabki olema valmis täielikult vastutama oma vastutusalas toimuva eest.“

Kaitseväe teenistuse seadus sätestab, et Kaitseväe peastaabi ülema ja väeliigi ülema ametikohale nimetab tegevväelase kaitseminister Kaitseväe juhataja ettepanekul.

Mereväekapten Sten Sepper jätkab teenistust kaitseväe peastaabis vanemstaabiohvitserina.

Merevägi sattus hiljuti avalikkuse tähelepanu alla, kui 11. novembril kodusadamasse Tallinnasse paaripäevasele puhkusele saabunud NATO miinitõrjegruppi kuuluva miinijahtija Sakala pealt avastasid maksu- ja tolliameti tolliosakonna uurijad ülisuure koguse maksumärkideta sigarette, lisaks kanget ja lahjat alkoholi, vahendas TV3 eile.

Riigiprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas ütles kanalile, et 11. novembril leiti Eesti mereväele kuuluvalt laevalt umbes 50 kasti sigarette ning umbes tuhat liitrit kanget ja natuke lahjat alkoholi.

Salasuitse oli 56 kasti, hetkel ei soovita sigarettide päritoluriiki avaldada.

Sellest juhtumist andis MTA-le teada mereväe juhatus ise. Mereväe laevastiku ülem Jüri Saska ütles, et praegu uuritakse, kas mereväelased on ületanud riiki toodavate tollikaupade määra.

"Tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga, mida kaitsevägi kindlasti ei tolereeri. Kaitsevägi on sõjaväepolitsei poolt juhtumi avastamisele järgnevalt teinud igakülgset koostööd prokuratuuri ning maksu- ja tolliametiga, aitamaks välja selgitada kõik juhtumi asjaolud," ütles mereväe teabeohvitser, reamees Karl Alfred Baumeister eelmisel nädalal Delfile.

Kuna juhtumi uurimist juhib prokuratuur, ei saa merevägi Baumeisteri väitel menetluse huvidest lähtuvalt täiendavaid detaile avaldada.

"Saame öelda, et kaitseväes tehakse erinevaid pistelisi kontrolle nii väeosades kui vajadusel ka mereväe alustel, kuid kontrollidest olulisemgi on oma inimeste usaldamine, sest vaatamata antud kahetsusväärsele üksikjuhtumile teame, et kaitseväes teenivad seadusekuulekad inimesed," lisas Baumeister.

Mereväe esindaja sõnul neile teadolevalt selliseid koguseid varem kontrolli käigus avastatud ei ole. Skandaali sattunud laeva meeskond jätkab hetkel aga täiskoosseisus oma teenistusülesannetega.