Kuu tiirleb ümber Maa elliptilisel orbiidil. Selle orbiidi Maale lähim punkt on 48 280 kilomeetrit lähemal kui kaugeim. Kuu vähim kaugus Maast on 356 410 ja suurim 406 700 kilomeetrit. Kuu orbiidi Maale lähedasimat punkti nimetatakse perigeeks ja kaugeimat apogeeks. Kui Kuu on parasjagu Maale lähimas punktis ehk perigees, ühtlasi täiskuufaasis ning oma orbiidil jõudnud parasjagu teisele poole Maad Päikese vastu ja peegeldab selle valgust, ongi tulemuseks superkuu.

Vaata fotosid superkuust Tallinna kohal:

Meie aja järgi jõudis Kuu täna perigeesse kell 13.30 ja täiskuufaasi kell 15.52. Päike loojus Eestis viis minutit hiljem ehk 15.57 ja kuu tõusis kell 16.34. Nii et pärast tööpäeva lõppu võis selge taeva korral olla võimalik näha väga haruldast vaatepilti.

Vaata fotosid superkuust ka maailma eri paikadest:

Superkuu esinemine ei ole just väga ebatavaline aga aastal 2016 on neid esinenud siiski ebatavaliselt palju. Juba aasta viimases kvartalis lausa kolm korda - oktoobris, novembris ja järgmine on tulemas ka detsembris.
Vaata Delfi lugejate pilte tänasest superkuust!

Tänane superkuu jõuab oma lähimast võimalikust positsioonist vaid tunni kaugusele, mistõttu on NASA seda nimetanud koguni ekstra-superkuuks. Tegemist ei ole vaid Kuu 2016. aasta lähima möödumisega Maast, vaid koguni terve 21. sajandi seni suurima kuuringiga meie taevas.

Viimati oli täiskuufaasis Kuu Maale nii lähedal aastal 1948 ning järgmine kord tuleb alles 2034. aasta 25. novembril.