Esikümnesse mahuvad ka Holland, Norra, Taani, Uus-Meremaa, Costa Rica, Šveits, Rootsi, Iirimaa ja Jamaica. Tabelis on alati kõrgel kohal olnud ka Eesti, keda peeti eelmisel aastal 10. koha vääriliseks. Tänavu langesime 14. kohale, Belgia ja Luksemburgi vahele.

Nagu alltoodud tabelist näha, on ajakirjanike organisatsiooni hinnangul Eesti pressivabadus aastate lõikes veidi halvenenud.

„Hea tulemus,“ hindavad indeksi autorid Eestit. „Aga… Kuigi Eesti on mitmel aastal pääsenud RSF-i pressivabaduse indeksi esikümnesse, on laimusüüdistusega kohtusse pöördumine hõlbus ning ajakirjanikke pole seejuures säästetud. 2010. aastal vastuvõetud seadusemuudatused võimaldavad vangi panna ajakirjanikud, kes keelduvad tõsiseid kuritegusid puudutavate artiklite allikaid avaldamast.“

Läti on tabelis 24., Leedu 35. ja USA 41. kohal. RSF heidab ameeriklastele ette võitlust valitsuse jälgimistegevust paljastavate lekitajate vastu ja föderaalse allikakaitse seaduse puudumist.

Venemaa on tabelis 148. kohal. Kokku on tabelis hinnatud 180 riiki. Kõige hullem on organisatsiooni hinnangul pressivabaduse olukord (altpoolt lugedes) Eritreas, Põhja-Koreas, Türkmenistanis, Süürias, Hiinas, Vietnamis, Sudaanis, Laoses, Djiboutis ja Kuubal.