Viimsi kool oli täna lõuna paiku koolivaheajale iseloomulikult vaikne. Koolilipule oli kinnitatud leinalint, fuajees liikus vaid paar väikest algklasside tüdrukut. Paar õpetajate toas viibinud pedagoogi juhtunust rääkida ei soovinud.

Vihmasel ja kõledal pärastlõunal kedagi sündmuspaigal polnud, kuid hukkumispaigal oli palju küünlaid. Ühe hukkunud noormehe fotot illustreeris kurvalt "Ma armastan sind alati" ning nukrad luuleread. Veidi kaugemal pühkisid pisaraid noor tüdruk ja vanem proua. Autoliiklus oli Pärnamäe teel tavapäraselt tihe, kuid autodevool liikus sündmuspaigast väga aeglaselt mööda.

Ööl vastu teisipäeva kella 00.15 ajal sai politsei teate liiklusõnnetusest Tallinnas Pärnamäe teel. Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Audi A4 Iru silla poolt Viimsi suunas, kui kaotas juhitavuse ning paiskus Pärnamäe teel Äigrumäe bussipeatuse juures paremalt poolt teelt välja vastu puud. Sõidukit juhtis 18-aastane juhtimisõigusega noormees, sõidukis viibisid kaasreisijatena 18-aastane ja 19-aastane noormees, kes kõik hukkusid sündmuskohal.

Viimsi keskkool kutsus eile kokku ka kriisimeeskonna, kus arutati õnnetust. Koolidirektor Karmen Paul ütles Delfile, et kool on leinas.
Esialgu pole ka otsust, kuidas ja millal kool lahkunuid mälestab, kuid Paul ütles, et nii tema kui teised koolipere liikmed on šokis ja leinas. Arusaadavalt ei soovinud ta õnnetust kuidagi kommenteerida.

"Nad olid toredad, viisakad, abivalmid, töökad ja sõbralikud," iseloomustas ta hukkunud noori.

Viimsi keskkooli kodulehel avaldatakse sügavat kaastunnet tänases traagilises avariis hukkunud gümnasistide lähedastele. "Nende ootamatu lahkumine on ülekohtune ja uskumatu. Oleme mõtetes nendega," seisab kodulehel.

Viimsi kooli juhtkond ja vallavalitsus pakuvad koostöös Politsei-ja Piirivalveameti Põhjaprefektuuri esinduse ning Põhja-Eesti Rajaleidja keskusega tuge lähedase kaotanud peredele, õpilastele, kooli personalile ja teistele lähedastele. Psühholoogilise toe saamiseks edastatakse kooliperele Stuudiumi sõnumikeskkonna vahendusel telefoninumbri.