Tervise Arengu Instituut (TAI) tutvustas eelmisel reedel linnale analüüsi, mis näitas, et enim süstivaid narkomaane on Põhja-Tallinnas Sitsi ja Kopli asumite piirkonnas, mistõttu TAI on seisukohal, et süstlavahetusteenust tuleb pakkuda just seal. Sellega seoses teatasid TAI esindajad, et ei nõustu rahastama MTÜ AIDS-i Tugikeskuse poolt osutatavat süstlavahetusteenust Paldiski mnt 36A aadressil ega jätkama rahastamist selle ajutises tegevuskohas linnaosa valitsuse majas Niine tänaval.

"See tähendab seda, et Paldiski maanteele kolib Erika tänavalt asendusravi, kuid süstlavahetusteenus võib jääda teadmata ajaks kodutuks. Täpselt seda oleme üritanud kogu suve vältida. Minu arvates on see rumal otsus," kirjutas Kaljulaid.

Linnaosavanema sõnul teadsid kõik osapooled ka enne TAI uuringut, et rohkem narkomaane on Kopli, Sitsi ja Karjamaa piirkonnas. Mida aga seal kandis ei ole kohe võtta, on süstlavahetuspunktile sobivad ruumid.

"Kohaliku kogukonna huvides oleks kindlasti, et Põhja-Tallinna jääb statsionaarne süstlavahetuspunkt alles isegi siis, kui see ei asu kohe täpselt ideaalse koha peal. Punkti kadumine oleks minu arvates suur viga," kirjutas Kaljulaid, kutsudes ministrit olukorda sekkuma.

"Ja vaadates veidi laiemat pilti – mis läbimurdest Eestis narkopoliitikas me räägime, kui riigi ja omavalitsuse koostöös ei suudeta kuude kaupa ühte süstlavahetuspunktigi tööle panna?" püstitas Kaljulaid küsimuse oma pöördumises Ossinovski poole.

TAI kinnituse kohaselt püütakse statsionaarse punkti sulgemist asendada suuremas mahus tehtava tööga tänavatel. Varasemad kogemused on aga näidanud, et nii kogutakse kokku oluliselt vähem süstlaid. Linnaosa vanem kardab, et nii satub rohkem süstlaid tänavale, haljasaladele ja mänguväljakutele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid