Juuli keskel kirjutas Delfi, et Vabadussõja võidusammas vajab kaheaastase pausi järel hooldusremonti ning samba tagaseina plaatimistööd ja valgustite vahetus lähevad maksma 78 920 eurot.

Augusti alguseks selgus, et remondist ei pääse ka samba ristiosa, millele on tekkinud valged laigud. Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kommunikatsioonijuhi Madis Idnurme sõnul tuleb iluvea parandamiseks mitu klaasi välja vahetada.

"Vabadussõja võidusamba ristiosale ilmunud valged laigud on tingitud klaasdetailide delaminatsioonist, mille tulemusena on klaasi ja akrüülpolümeeri vahelistesse kihtidesse pääsenud õhuhapnik. Selleks, et iluviga kõrvaldada, tuleb silma riivavad klaasdetailid ilmselt välja vahetada," ütles Idnurm Delfile. Klaaside väljavahetamise maksumus pole hetkel veel teada.

Enne selleaastast remonti korrastati Vabadussõja võidusamba jalami graniitplaatidega kaetud serva 2014. aastal, kuid kahetsusväärsel kombel on samba jalami serv tänaseks päevaks trikiratturite, rulluisutajate ning rulasõitjate poolt uuesti ära lõhutud ning vajab taas parandamist.

Vabadussõja võidusammast on saatnud probleemid juba enne selle rajamist 2008. aastal. Klaassamba puuduste peamine põhjus oli kiirustamine, mida omakorda tingis poliitiline surve. Liiga kiiresti ja ilma sisulise konkursita valiti ka samba projekteerija ja ehitaja. Kokkuvõttes samba valmimine hilines, läks väljakuulutatust kallimaks ning seda saatsid pidevad tehnilised probleemid, on riigikontroll oma auditis tõdenud.