Pantvangide hulgas olid 84-aastene preester Jacques Hamel ja kaks nunna ning kaks külastajat. Ühel nunnal õnnestus väidetavalt põgeneda ja häiret anda.

Politsei lasi kaks nugadega meest kella 10 ajal kohaliku aja järgi maha.

Teatatakse, et mehed sisenesid kirikusse missa ajal tagauksest. Ajalehe Le Point teatel karjusid mehed "Daesh" (Islamiriigi ehk ISISe araabiakeelne halvustav lühend). Kell 14 Prantsusmaa aja järgi teatas ISIS, et võtab rünnaku omaks.

Sündmuskohale saabus politsei eriüksus ja ligipääs kirikule suleti. Siseministeerium teatas hiljem, et kaks noaga meest "neutraliseeriti" umbes tund kestnud piiramise järel. Kuulda oli ka laske.

Ajalehe Le Figaro teatel lõigati preestril kõri läbi ja ta suri. Siseministeeriumi teatel vaagub veel üks pantvang elu ja surma vahel.

Sündmuskohale sõidavad Prantsusmaa president François Hollande, kes on ise Rouenist pärit, ja siseminister Bernard Cazeneuve.

Peaminister Manuel Valls väljendas barbaarse rünnaku üle õudust.

Paavst Franciscus mõistis mõistis absurdse vägivalla hukka ning rääkis valust ja õudusest.

Roueni peapiiskop Dominique Lebrun, kes viibis katoliiklaste kohtumisel Poolas, ütles: "Ma kisendan Jumala poole koos kõigi head soovivate inimestega. Ma kutsun uskmatuid selle hüüdega ühinema. Katoliku kirik ei saa haarata muid relvi kui palve ja inimestevaheline vendlus."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid