Finaalis võttis jaatava seisukoha Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilased
Rasmus Heinsaar, Helena Lainola ning Mariel Mia Haug, mille kohaselt on
eestile vaja tuumaenergiat. Oponeerisid Kose Gümnaasiumist Dorothy Harriet Purre, Rynaldo Puusep ning Asko Tamm, kes väitsid, et tuumaenergiale leidub piisavalt alternatiive. Finaali võitis Kose Gümnaasium ning võtsid ka kolmikvõidu päeva parimate kõnelejate nimekirjas.

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas tänavu jaanuaris välja koolinoorte väitlusvõistluse, mille finaalis läksid täna võistlustulle Jakob Westholmi gümnaasium, Tallinna Nõmme gümnaasium, Tallinna 21. kool, Kadrioru Saksa gümnaasium, Kalamaja põhikool, Tallinna Inglise kolledž, Lihula gümnaasium, Kose gümnaasium, Paikuse põhikool, Tallinna Prantsuse lütseum, Tartu Karlova kool, Rakvere reaalgümnaasium, Tallinna kunstigümnaasium, Tallinna Kesklinna Vene gümnaasium, Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene lütseum, Narva Pähklimäe gümnaasium, Kohtla-Järve Ahtme gümnaasium, Jõhvi gümnaasium ja Narva keeltelütseum.

Koolinoorte väitlusvõistlus on meeskondlik ja suunatud tulevastele valijatele (8.–12. klassid), noortele, kes järgmisel aastal lähevad kohalike omavalitsuse valimistele. Väideldakse nii eesti kui vene keeles.

Võistluse eesmärk on aidata noortel arendada loogilist mõtlemist, esinemisjulgust, silmaringi ning argumenteerimisoskust. Infot võistluse kohta leiab väitlusturniiri koduleheküljelt.