Pühapäeval koguneti Reidi tee ehitamise vastu meelt avaldama paljudest Tallinna linnaosadest ja mujaltki. See mure pani üksteise kõrval seisma nii vene- kui ka eestikeelsete plakatitega inimesed. Ühise protesti nimel said kokku nii Kalamaja, Kadrioru ja Lasnamäe elanikud. Toetust näitasid pea kõik linnaasumite seltsid ja mitu arhitekti. Protestimas oli isegi viimsilasi.

Russalka eest läheks mööda koguni kaheksarajaline, praegusest pea poole laiem magistraal, mis hammustaks ka tüki Kadrioru pargi muruplatsidest. Kadrioru pargist Russalka ja mereni pääsemiseks tuleks jalakäijal ületada koguni 13 sõidurada. Seejuures on ülekäigukoht viidud Kadrioru lossi juurde viivast teerajast mitukümmend meetrit Lasnamäe ja Pirita poole ega muuda jalakäijate teekonda sujuvamaks.

Reidi tee äärde on küll plaanitud eraldi jalakäijate ja rattateed, kuid kogu 2,4 kilomeetri pikkuse magistraali jooksul Russalka juurest Ahtri tänavani tuleb ületada neli suurt ristmikku. Lasnamäelt suundub Vanasadamasse umbes 300 000 veokit aastas, mida tahetakse suunata Narva maanteelt eemale ehk Reidi teele.

Reidi tee ehitusega kavatsetakse alustada sel sügisel ja see läheb maksma umbes 30 miljonit eurot, millest enamik tuleb Euroopa Liidu rahast.

Kadrioru selts kohtus eile transpordiameti esindajatega, et seoses Reidi tee, Gonsiori tänava, Kunderi tänava ja Tartu maanteega arutada liiklemist linnas tervikuna. Uus kohtumine on plaanis juba uuel nädalal.