Millest kirjutavad kodumaised päevalehed:

Eesti Päevaleht jagab intervjuud Jaak Jõerüüdiga, kes ütleb, et juhul kui temast peaks saama järgmine Eesti president, ei kavatse ta olla eelkäijate kloon. Niisamuti ei plaani ta kerjata poliitilist toetust ega anda suuri lubadusi. Samuti on lehes juttu sellest, et NATO soov peatada alliansi laienemist raputab üht Eesti välispoliitika peamist sammast. Muugulgas räägitakse mõtetest kehtestada suhkrumaks, Maxima Eesti tegevjuht räägib väljakutsetest jaekaubanduses ja samuti leiab mitmeid lugusid alanud presidendirallist.

Äripäev kirjutab, et justiitsminister Urmas Reinsalu välja käidud äriseadusliku muutumise ettepanekud saavad kõva kriitikat. Samuti räägitakse sellest, et suvila ostetakse järjest enam eesmärgiga seal kunagi aasta läbi sees elada. Raivo Vare sõnab värskes Ärilehes, et paljukannatanud Ukrainale võib prognoosida nii teatud sisepingete kasvu kui ka välispoliitilisi tagasilööke.

Millest kirjutavad välismaa väljaanded:

Reuters vahendab, et pühapäeval toimunud Austria presidendivalimiste esimeses voorus kogus enam kui kolmandiku häältest paremäärmusliku vabaduspartei (FPÖ) kandidaat Norbert Hofer. Sisserände ja Euroopa Liidu vastane Hofer sai 36,4 protsenti häältest. Valimiste teises voorus on austerlastel valida tema ja roheliste kandidaadi Alexander van der Belleni vahel, kes kogus 20,4 protsenti häältest.

Samuti räägib väljaanne, et Serbias pühapäeval toimunud parlamendivalimistel pälvis rahva toetuse peaminister Aleksandar Vučići Euroopa Liidu liikmeks saamisele suunatud poliitika, kuid pead tõstab ka marurahvuslik opositsioon, mis on Euroopa Liidu vastu ja nõuab tihedamaid sidemeid Venemaaga.

Associated Press kirjutab aga sellest, et Valgevenes on tuvastatud piimas radioaktiivseid jääke, kuid valitsus kutsub ülesse inimesi säilitama rahu ja mitte pöörama radioaktiivsusele tähelepanu.

Millist ilma on oodata nädala alguses:


Veidi päikest on oodata alles kolmapäeval, mil tuleb vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-10 m/s. Õhutemperatuur on 7..12, Ida-Eestis kohati 14°C.

Olukorrast liikluses:

Üldiselt on olukord liikluses rahulik, ent lähtuvalt liiklusrakenduse Waze kaardist saab kinnitada, et suur ummik on tabanud Gonsiori tänavat ja selle lähiümbrust. Samuti on teada, et Laagna teel juhtus umbes kella veerand üheksa paiku liiklusõnnetus, ning autojuhid, kes kasutavad hommikuti just seda teed, peaksid varuma aega ja kannatust.