TLT juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul soovis ettevõte märkida Tallinna trammirenessansi ühe olulise etapi teostumist millegi olulisemaga, kui pelgalt pidukõnede pidamine ning trammiehitajate ja teiste projektis osalenud lepingupartnerite tunnustamine.

„Tallinna tulevik on meie lapsed ning seepärast otsustasime kogu linnale tähendusrikka päeva puhul neid rõõmustada. Usun, et toredad lood trammipiigast Moonikast, tema Tallinna jõudmisest ja siinsetest seiklustest, pakuvad väikestele lugejatele rõõmu, äratavad huvi linnas toimuva vastu ning sisendavad uhkust kodulinna üle,“ lisas Tamm.

Jutud kirjutas raamatusse Ivo Parbus, meeleolukad illustratsioonid joonistas Karel Korp. Raamat jagatakse kingitusena koolidele ja lasteaedadele.

Kolmeks aastaks pistise võtmise eest trellida taha saadetud endine linnaametnik Ivo Parbus avaldas viimati lasteraamatu 2014. aastal. Parbuse sulest on teisigi raamatuid ilmunud, hiljuti avaldas ta Eri Klasi mälestusteraamatu. Teda on peetud ka 2014. aastal ilmunud Edgar Savisaare lasteraamatu variautoriks.