"Loomulikult on avalikkuse jaoks parem, kui oleks puhtalt ekspertidest või ühiskonnas respekteeritud inimestest kokku pandud komisjon ja erakonnad ise ühelgi moel ei suudaks seda mõjutada," rääkis Ojasalu saates "Kahekõne".

Ta lisas, et kõik sõltub ka inimestest, kes on erakonna poolt komisjoni nimetatud. "Meil on komisjonis läinud hästi, et meil on olnud eksperdid erinevatest valdkondadest - juriidika, majanduse, PR poole pealt. See kõik on aidanud seda, et stabiilne ja tasakaalukas koostöö on toimunud," ütles ta.

Komisjoni tööst rääkides selgitas Ojasalu, et komisjonil endal mingit luurerühma ei ole, ajakirjandus näitab meile juhtnöörid kätte.

Suur osa erakondade rahast tuleb riigieelarvest, kuid Ojasalu hinnangul võiks see väheneda. "Ma arvan, et kindlasti ühiskonnale oleks parem kui riigieelarvest rahastamine oleks väiksema osakaaluga ja erakonna enda liikmete panus oleks märgatavalt suurema osakaaluga," märkis Ojasalu.

Ta lisas, et riigilt saadava rahaga võivad erakonnad teha sisuliselt kõike, sest sellele pole ühtki piirangut seatud. Samas võiks tema sõnul üle vaadata valimiskampaania perioodidel tehtavaid kulusid ja neid teatud määral suunata.

Selliseid erakondi, kes oleksid puhtalt ühe ärimehe poolt ülalpeetavad, Ojasalu sõnul Eestis ei ole. Ta tõi näiteks Läti, kus keelati parteide rahastamine riigieelarvest ning selle tulemusena tekkis igal parteil n-ö oma oligarh, kelle ülaltpeetav erakond oli.

See, et Keskerakond nimetas ERJK liikmeks Priit Toobali, on Ojasalu sõnul erakonna ja Savisaare märguanne Eesti ühiskonnale. "Seda ei saa kuidagi teistmoodi lugeda. Iga vähegi mõistlik inimene saab aru, et kriminaalkorras karistatud isiku määramine erakondade rahastamist kontrollima on selgelt väljakutse."