Mõned nädalad tagasi vallandati Kutser ametist just ebakompetentsuse tõttu. „Linnavalitsus on justkui unustanud põhjuse, miks nad ta vallandasid. Abide ja nõunike arv linnavalitsuse aina paisub ja paisub. Kutser sai ametist lahkudes preemiat ja nüüd sai ta teise preemia – veel magusama töökoha – lisaks. See on lihtsalt omadele soojade kohtade andmine, ei muud,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Ants Leemets.

Tallinna linnapea ja abilinnapeade büroodes töötab kokku 27 erinevate nimetuse nõunikku ja üks autojuht. Neist kaheksa on tööle võetud linnapea büroosse. „Olukorras, kus meil ei ole linnapead ja teda asendav abilinnapea Aas on puhkusel, võeti tööle veel üks linnapea nõunik. Sellise ametnike armee ülalpidamine on selle aasta linnaeelarves kogukuluga üle miljoni euro,“ selgitas Leemets.

Reformierakonna fraktsioonile näib, et linnavalitsus ei saa ise oma tööga hakkama ja vajab selleks aina suurenevat ametnike hulka. „Savisaar on ametist kõrvaldatud ja linnapea büroo paisub. Kellele neid ametnikke seal tööle võetakse? Aasale, kelle käsutuses on täna nii linnapea büroo ametnikud ja ta enda büroo, või Savisaarele käepikenduseks? Erakonnasisesed kriisid ja võitlused tuleb Tallinnas kõrvale jätta ja tegeleda sisulise linnajuhtimisega,“ täiendas Ivi Eenmaa, kes plaanib sel teemal ka Taavi Aasale arupärimise esitada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid