Reede hommikul kella 8.15 ajal tööle minnes jalutas noorem naine läbi TTÜ bussipeatuse lähedal asuva metsatuka ning kuulis, kuidas talle läheneb keegi joostes. "Kuna oli hommikune aeg, siis arvasin, et keegi jookseb bussi peale, et mitte hiljaks jääda tööle või kooli, ei hakanud selja taha vaatamagi. Järsku tunnen, kuidas keegi haarab mul õlast kinni ja järgmine hetk topib oma sõrmi seeliku alt sisse. Meesterahvas oli oma riista välja võtnud ning hoidis seda oma vasakus käes. Rabasin tal täiest jõust paremast õlast kinni ja raputasin nii kuis jaksasin, ise sõimasin teda ja karjusin," kirjeldas ohver sotsiaalmeedias.

Meesterahvas üritas naist metsa tirida, kuid õnneks sai naine ta eemale lükatud ning jooksis kõvasti appi karjudes bussipeatuse poole. Ahistaja jooksis aga metsatukka varjule.

Ahistajaid on kaks

Bussipeatsusse jõudnud, helistas naine ka politseisse. Sündmust pealt näinud keskealine naisterahvas rääkis kannatanule, et ka tema 21-aastast tütart on sama meesterahvas tülitanud ning tal on oma lapse pärast hirm. TTÜ bussipeatuse lähedal tegutseb väidetavalt kaks ahistajat: üks noorem ja teine vanem.

"Mind ründas täna (reedel - toim.) siis see noorem mees," sõnas naine. Ahistaja on vanuses 28 kuni 35, lühemat kasvu ja kõhna kehaehitusega, tumeda pea ning keskmisest suurema ninaga. Mehel olid seljas mustad teksad ja mustad jalanõud, karvase kraega pikem beež jope. Rünnaku hetkel oli mehel kapuuts peas.

Hoiame kokku ja teeme kõik endast oleneva, et need inimesed vastutusele võtta.
ahistamise ohver

"Kuna on infot, et neid meesterahvaid on lausa kaks ning nad on eelnevaltki naisi rünnanud, siis kui kellelgi on sarnaseid läbielamisi siis palun andke endast märku - hoiame kokku ja teeme kõik endast oleneva, et need inimesed vastutusele võtta. Mina olen täiskasvanud naisterahvas ning suudan veel kuidagi ennast kaitsta, kuid vererõhk lööb kõikuma, mõeldes, et nii mõnigi laps võib mööda seda teed üksi kõndida ning sellised elukad on liikvel. Olge ettevaatlikud!" kirjeldas naine.

PPA Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich ütles, et eile kella 8.15 ajal teatas kirjeldatud ahistamise ohvriks langenud naine juhtunust ka politseid ning andis edasi mehe tundemärgid. Kuna naisel ei olnud võimalik jääda sündmuskohale lepiti kokku, et ta teeb ka täiendava süüteoavalduse esimesel võimalusel.

Politsei palub kõigil kannatanutel teada anda

Lääne-Harju jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Signe Sulbi sõnul on väga oluline sellistes rünnakutest esimesel võimaluse politseile teatada, et teisi häiriv ja võimalikku ohtu seadev inimene kinni pidada ja vastutusele võtta. "Kuigi hetkel ei ole me kindlaks teinud võimaliku ahistaja isikut, on meil olemas tema kirjeldus, mis kindlasti aitab kaasa kahtlustatava tabamisele. Kannatanu tegutses väga õigesti, et helistas kohe politseisse, kirjeldas teda ahistanud meest ning tegi oma tervise ja turvalisuse kaitseks kõik, samas ennast ohtu seadmata. Ehk tegi kõva häält ja äratas sellega teiste möödujate tähelepanu," selgitas Sulbi.

Politsei palub kõigil, kes on seal piirkonnas sarnase ahistamise või rünnaku ohvriks langenud, sellest kindlasti politseile kohe teada anda.