Täna õhtul juhtus Tartumaal Tartu vallas raske liiklusõnnetus, kus kahe auto kokkupõrke tagajärjel hukkus sõidukist välja paiskunud 55-aastane Läti kodanik.

Õnnetus juhtus täna õhtul kella 18.12 ajal Jõhvi-Tartu-Valga maantee 122. kilomeetril, kus 50-aastane Aleksandrs kaotas libeda tee tõttu sõiduauto Ford Galaxy üle kontrolli, libises vastassuunavööndisse ja põrkas kokku sõiduautoga Peugeot Partner, mida juhtis 36-aastane Einari.

Sõiduautolt Peugeot sai löögi selle taga liikunud Audi Q7, mida juhtis 34-aastane Andrei. Sündmuskohalt toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi sõiduki Peugeot juht ja kaasreisija, 7-aastane poiss, ning Fordi juht ja kaasreisija, 50-aastane Igors. Sündmuskohal hukkus Fordis viibinud 55-aastane mees, kes oli turvavööga kinnitamata.

Kõigi sõidukis viibinud meeste puhul on tegemist Läti kodanikega, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Samuti toimetati haiglasse tervisekontrolli Peugeot juhtinud 36-aastane mees ja kõrvalistmel istunud 7-aastane laps. Lisaks kahele liiklusõnnetuses osalenud autole sai kahjustusi ka Peugeot taga liikunud sõiduauto Audi.

Politsei tuvastas, et mõlema sõiduki juhid olid kained. Samuti kasutasid mõlema sõiduki juhid ja kõrvalistmel viibinud kaasreisijad nõuetekohaselt turvavarustust. Õnnetuse hetkel sadas väljas tihedat lund ning oli libe, liiklus oli sündmuskohal häiritud ning taastati kell 19.50.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksandr Naidise sõnul on ülikeerulistes ilmastikuoludes oluline nii sõiduki juhil kui ka kaasreisijatel teha kõik endast olenev, et tagada tervena sihtpunkti jõudmine. „Sel aastal on liiklusõnnetustes hukkunutest rohkem kui pooltel olnud turvavöö kinnitamata ja suure tõenäosusega ei oleks ka tänane liiklusõnnetus olnud nii traagiliste tagajärgedega, kui turvavöö oleks kinnitatud. See ei ole ülioluline mitte ainult esiistmel, vaid ka tagaistmel reisijate puhul. Samuti peab ka sõiduki juht kohaldama sõidukiiruse vastavalt teeoludele, arvestama libeduse ning lumesajust tingitud piiratud vaateväljaga,“ sõnas Naidis.

„Praegu ei ole teada, mis kiirusega on mõlemad sõidukid liikunud, kuid see selgitatakse alustatud menetluse käigus,“ kommenteeris Lõuna ringkonnaprokuratuuri valveprokurör Alar Häidberg.