Aktsiooni põhimõte on jäänud samaks: kõigil soovijatel on võimalik hakata endale sobivas summas annetusega spondeerima üht nummerdatud vanniparti, kes koos tuhandete teiste partidega juunikuus Kadrioru pargi kanalis võistlema hakkab.

“Ning nagu eelmistelgi aastatel toob esimesena finišeeruv vannipart oma sponsorile peaauhinna. Premeerimata ei jää teisedki osalejad, kelle vahel loositakse välja veel palju toredaid üllatuskingitusi,” lisab Pardiralli projektijuht Ragnar Põllukivi.

Toetamaks vähihaigete laste kõrval ka teisi raskelt haigeid lapsi ja nende peresid, on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) 2016. aasta Pardiralli korraldamisel ühendanud jõud Tartu ülikooli kliinikumi lastefondiga.

“Soovime sel aastal Pardiralliga aidata ka neid lapsi, kes vajavad oma haigusega toimetulekuks spetsiaalseid toidusegusid ning nende manustamise abivahendeid, mille soetamine aga ei ole kalli hinna tõttu paljudele peredele jõukohane,” räägib Põllukivi. “See temaatika on meile südamelähedane, sest lapsi, kes võiksid toidusegu vajada, leidub ka vähiga võitlevate laste seas. Kuid paljudel juhtudel jääb selle kasutamine kalli hinna taha. Kui see aga võiks anda lapsele, olgu selleks vähki või muud rasket haigust põdev laps, jõudu haigusega toimetulekuks, ei tohiks see nii olla.”

Lastefond on spetsiaalseid toidusegusid vajavaid lapsi toetanud alates 2011. aastast. Praegu aidatakse selles üheksat last igakuiselt kokku 1575 euroga, mis teeb ligi 18 900 eurot aastas.

Esimese Pardiralli korraldas Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit 2014. aastal, et koguda vahendeid EVLVLi tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks. 2015. aasta Pardirallil kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist TÜ Kliinikumi hematoloogia-onkoloogiakliinikusse.

Tänavu 11. juunil võistlustulle asuvad pardid saabuvad müügile aprillis. Ürituse peasponsoriteks on Kadrioru park ja laevapiletid.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid