„Kõigepealt uurin ma, kas on toime pandud kuritegu, ja sellega seoses ka, kas on olemas kedagi, keda on põhjust kahtlustada,“ ütles peaprokurör Alf Johansson teisipäeva hommikul agentuurile TT, vahendab The Local.

Johansson ei hakanud spekuleerima, kui kaua uurimine võib aega võtta.

Skandaal puhkes reedel, kui Rootsi hiiglaslikku ametiühingut Kommunal, mis omab Stockholmis ka kinnisvara, süüdistati oma korterite väljaüürimises töölisliikumise juhtidele, samas kui neid ei anta üürile üldise järjekorra alusel.

Ajaleht Aftonbladet kirjutas esimesena, et üks neist vasakpoolsetest kõrgetasemelistest tegelastest, kes said oma positsiooni tõttu ilma keskmiselt kaheksa aastat kestvat ootamist Stockholmis üürikorterid, oli välisminister Wallström.

61-aastane Wallström teatas kiiresti, et tegutses heas usus.

„Jah, ma üürin Kommunalilt korterit ja kui me sellest rääkisime, sain ma kõige kõrgemalt tasemelt kinnituse, et nad järgivad korterite üürile andmisel reegleid ja protseduure ning et ma ei hüppa ootenimekirjas kellestki ettepoole,“ ütles Wallström TT-le.

Rootsi peaminister Stefan Löfven kaitses pühapäeval Wallströmi.

„Ma arvan, et oleks olnud parem, kui ta oleks otsinud majutuse muul viisil. Vormilist viga ei ole, nii palju, kui mina tean, aga oleks olnud parem,“ ütles Löfven.