Pärast seda, kui tuli avalikuks Dmitrijevi purjuspäi roolikeeramine, tõi parlamendisaadik oma ametlikus kommentaaris välja, et autorooli ajendas teda tüli fraktsioonikaaslasega. Kellega täpsemalt, jäi pressiteates selgusetuks.

Nüüd selgus, et konflikt toimus pärast töist arutelu riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Martin Repinski ja Dmitri Dmitrijevi vahel. Repinski ütles rusDelfile, et rätikuväel Dmitrijev hakkas ligi tikkuma nende ühisele kolleegile, riigikogu liikmele Siret Kotkale. Kotka läks oma tuppa ning Dmitrijev hakkas sinna sisse murdma.

Dmitrijevit maha rahustama läinud Repinski lõi Dmitrijevit ühe korra, kuid mingit suuremat kaklust meeste vahel ei olnud. Pärast seda läks Repinski magama ning ei teadnud Dmitrijevi käekäigu kohta enam midagi. Väidetavalt oli Dmitrijev veel mõnda aega endast väljas olnud ning pärast seda läks rooli taha. "Kuidas see kõik lõppes, teate ise," ütles Repinski. Väidetavalt oli Dmitrijev rätikuväel ka õnnetuse hetkel.

Keskerakondlasest riigikogulane Siret Kotka on Delfi allikate andmetel viimasel ajal lähedastes suhetes 29-aastase rahvasaadikust maaettevõtja, Konju kitsefarmi omaniku Martin Repinskiga, kirjutas Publik. Nii Kotka kui ka Ida-Virumaalt pärit Repinski töötavad Riigikogu maaelukomisjonis ning viimastel kuudel on tööasjad noori poliitikuid koos viinud muuhulgas koos näiteks Lätti ja Brüsselisse. Delfi allika andmetel on rahvasaadikute omavaheline sümpaatia arenenud piisavalt sügavaks, et üritustelt lahkutakse koos, linna peal jalutatakse käsikäes ning väidetavalt seisab Repinski auto öösiti Kotka Kadrioru maja ees, kuhu mees kuuldavasti praktiliselt juba ka sisse on kolinud.

Kolmapäeva öösel kriminaalses alkoholijoobes teelt välja sõitnud riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Dmitri Dmitrjev tunneb juhtunu pärast kahetsust ning vabandab tekkinud olukorra pärast. Riigikogus töö jätkamise üle otsustab Dmitrijev hiljem.

Dmitrijevi sõnul toimus teisipäeval ja kolmapäeval riigikogu Keskerakonna fraktsiooni tööseminar, kus arutati 2016. aasta esimese poolaasta tööplaane. Koosviibimise käigus tekkis Dmitrijevil konflikt fraktsioonikaaslasega.

"Soovisin aja maha võtta ja probleemist mõneks ajaks eemalduda. Tundes end kainena, lahkusin autoga. Jõudsin sõita mõne minuti, kui sõitsin teelt välja ja auto jäi kinni. Hiljem mu enda poolt kutsutud kiirabi viis mind Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse ülevaatusele, kus mu verest tuvastati minule teada olevalt ka alkoholi," kirjeldas Dmitrijev juhtunut.

"Vabandan südamest avalikkuse, oma pere, valijate ja fraktsioonikaaslaste ees. Kuna tõenäoliselt järgneb sellele intsidendile politseiuurimine, siis hetkel täiendavaid kommentaare ajakirjandusele kahjuks anda ei saa. Mõistagi teen võimaliku uurimise käigus igakülgset koostööd. Ka oma töö jätkamise riigikogus otsustan hilisemal hetkel."

Keskerakonna pressisekretäri Taavi Puki sõnul on keskerakondlased reageerinud skandaalsele uudisele piinlikkusega. "Meil on kahju, et selline asi juhtus ja loomulikult on kõigil piinlik, et selline segadus ja inetu olukord on tekkinud," sõnas Pukk. Fraktsioon alustab esmaspäeval korralist tööd ning siis arutatakse edasi. "Neid pingeid tänaseks ei ole ja kõik on öelnud, et mingeid pingeid ei ole ja eeldan, et sõbralik õhkkond taastub kindlasti."

Alkoholijoobes autorooli istunud riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Dmitri Dmitrijev sõitis 6. jaanuaril Harjumaal teelt välja vastu kändusid ning ta toimetati haiglasse. Ekspertiis tuvastas tal kriminaalse joobe.