Euroopa piirivalve loomist kommenteerides ütles Rõivas, et liikmesriikide vahel valitseb üksmeel, et ühtsetel alustel töötavat Euroopa piirivalvet on vaja. "Samas on päevselge, et see ei tähenda riikide piirivalve asendamist, räägime ennekõike ühistest lisajõududest. Ülemkogu soovib ühtse piirivalve loomises poole aasta jooksul kokkuleppele jõuda," ütles Rõivas.

Vaata galeriid Euroopa Ülemkogult!

Terrorismivastase võitluse teemal oli Rõivase sõnul on viimase poolaasta olulisemaid samme EL lennureisijate broneeringuinfo süsteemi loomine ning riikide infovahetuse parandamine isikute taustakontrollide tegemiseks. "Lisaks infovahetuse parandamisele ja Euroopa piiride tugevdamisele on kriitilise tähtsusega ka koostöö Põhja-Aafrika, Lähis-Ida, Lääne-Balkani riikide ja Türgiga," lisas Rõivas.

"Ülemkogu andis poliitiline suunise, et jätkata tööd kõigi David Cameroni esitatud ettepanekutega. Võib eeldada et keerulisim on lahenduse leidmine töötamisega seotud toetuste küsimuses, kus soovime kindlasti kaitsta inimeste vaba liikumise põhimõtet," ütles Rõivas.

Peaministri sõnul on suurim ühisosa Euroopa Liidu siseturureforme puudutavates ettepanekutes, kuid on ka küsimusi, mille lahendamiseks peavad kõik osapooled üles näitama suurt pühendumust ja loovust. "Olen veendunud, et Suurbritannia jätkamine Euroopa Liidus on kõigi osapoolte huvides, seega meil on, mille nimel pingutada."

Euroopa Ülemkogu tervitas ka Pariisis sõlmitud ajaloolist kliimakokkulepet hoida üleilmset soojenemist alla 2 kraadi Celsiuse järgi ning arutada peatselt järgmisi samme selle rakendamisel.

Peaminister kohtus Ülemkogu veerel Euroopa Komisjoni asepresident Maros Sefčovičiga, et arutada järgmisi samme Euroopa energialiidu vallas ning piirkondlikke energiaprojekte.