Raadio Paldiski on tilluke internetiraadio, millel ei ole õnnestunud saada ringhäälinguluba ning mis seetõttu tegutseb vaid internetis. Tesla sõnul, kes on raadio kodulehel kirjas selle ainsa töötajana, töötab jaam puhta entusiasmi peal ja Russki Miri fondi toel ning kuulajate arvustki ei ole tal täpset ülevaadet.

Küll aga avaneb vabatahtlikul raadiomehel jälle võimalus hingata Putiniga sama õhku. „Putini pressikonverents on unikaalne nähtus, erilise energeetikaga, saal on eriliselt häälestatud,“ iseloomustab ta üritust ja kiidab selle pikkust ning presidendi võimekust kohapeal probleeme lahendada.

Tesla sõnul on Venemaal teada, et probleemid, mis konverentsil tõstatatakse, leiavad kiire lahenduse. Seda saab Tesla öelda ka oma kogemuse põhjal, sest tal õnnestus 2013. aastal Putinilt küsimus küsida. Nimelt oli Putin, nähes Tesla käes silti kirjaga „Estonia“, öelnud „Tere-tere, vana kere!“ ja lubanud tal küsida. Tesla uuris kaasmaalaste tagasikutsumise programmi parandamise kohta, mispeale Putin tõdes, et sellega on mitemeid probleeme. Pressikonverents toimus neljapäeval, uue nädala esmaspäeval tuli oli programmi eelarve kasvanud kolmekordseks.

Tesla viitas, et need, kes konverentsil sõna ei saa, on seetõttu pahatihti pettunud ja solvunud – on nad ju tulnud kohale lootuses saada oma probleemidele terve Venemaa silme all kiire ja tõhus lahendus. "Olud muutuvad aasta-aastalt. Annaks jumal vaid üht - et president Putin ei muutuks. Et ta oleks endiselt sama energiline nagu eelmisel aastal ja suudaks taastada head suhted pressiga."

Aga miks muidu tagasihoidlikku Teslat Kremli suursündmusele ikkagi lubatakse? Tema sõnul algas kõik presidendi administratsioonile esitatud avaldusest. „See on suhteliselt kinnine ettevõtmine, kandidaatide eelvaliku sõel on tihe. Üldiselt olen ma vist ainus Eesti meedia esindaja, keda huvitavad sellisel tasemel majandusteemad – käin tihti Venemaal erinevatel majandusfoorumitel. Käisin 2013. aastal ka G20-l. Neil on selle kohta info olemas,“ rääkis Tesla presidendi administratsioonile viidates. Samuti võib arvata, et tema nime kõrvale on sattunud positiivne tärnike, kuna ta on osalenud teistelgi üritustel, kus tal on olnud võimalik Putinile küsimusi esitada.

Mida ta seekord küsida kavatseb, Tesla veel ei tea. „Tagavaraks peab olema mitu küsimust,“ sõnas ta ja selgitas, et palju loeb ka see, mis olukord kohapeal on.

Putini pressikonverents toimub 17. detsembril Moskvas. Mida küsiksite Putini käest teie?