„Linnapea büroos on tööl seitse nõunikku, kaks referenti, üks abi ja kaks autojuhti. Linnavalitsus on aga üles ehitatud nii, et erinevad linnavalitsuse ametid peaksid andma linnapeale nõu. Linnapea juures, keda meil sisuliselt ei ole, on lisanõu andmiseks tööl põhjendamatult palju ihunõunikke,“ selgitas Leemets.

Lisaks on abilinnapeade büroodes veel 21 nõunikutaolist tegelast, ja kui lisada juurde linnapea 12 abilist, teenindab linnavalitsuse liikmeid 33 inimest.

Ja see ei ole veel kõik: avalike suhete eest hoolitseb 36 inimest, kes kirjutavad ja kiidavad keskerakondlikku linnavalitsust. Nende hulgas ei ole Tallinna TV ja linnaosade avalike suhete tegelasi.

Tallinna linnakantseleis töötab järgmisest aastast kokku 294 teenistujat ja ilmselgelt on vajalik koondada ihunõunike arvu mõistlikule tasemele.

"Eeskuju võiks võtta keskvalitsuselt, kes on plaanimas järgmisel aastal ametnike koondamist. Eelnõu, millega muudetakse 2016. aasta ametiasutuste struktuuri ja teenistuskohtade koosseisu, on neljapäeval volikogu istungil. Meil plaanis teha ettepanek linnavalitsuse ametnikkonna vähendamiseks," täiendas Leemets.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid