Maire Aunaste hääletas fraktsiooni ainsa liikmena kooseluseaduse tagasilükkamise vastu.

"Kui küsida kuidas ma suhtun tänasesse hääletustulemusse? Loomulikult olen ma pettunud. Pettunud selles, et meie fraktsioon ei olnud ühiselt eestseisuse seisukohaga üht meelt. Olin sellest enese jaoks kibedast tõest teadlik enne hääletust, ent lootsin lõpuni," kirjutas Sibul.

"Kurb või mitte, aga olenemata ametist ei ole fraktsiooni esimehel võimalik kedagi sundida hääletama teistviisi kui ta tahab. Saadik on oma mandaadis vaba. Ometi on tal võimalus suhtuda respektiga oma erakonda, fraktsioonikaaslastesse ja erakonna valijatesse. Erakonna valijatesse eriti kui tal omi peaaegu polegi. Ma pole kindel, kas inimene, kel selline austus puudub, peaks IRLis jätkama.

Siinkohal austan ma väga neid IRLi fraktsiooni liikmeid, kes jätsid hääletamata. Nad väljendasid oma seisukohta, aga respekteerisid ka erakonna oma. Lõpuks on tegu keerulise hääletusega. Kooseluseaduse toetamine võib olla seotud isiklike suhete ja lähedaste inimestega. Maailmavaatest rääkimata. On kohti, kus me leiame ühisosa ja neid, kus see jääb leidmata.

Tänane (eilne- toim) otsus kooseluseadus esimesel lugemisel häältega 42/41 lõpetada on minu jaoks siiski masendav. Oleksin rahul, kui oleksime täna sellega saanud ühele poole. On selge, et ühiskonda lõhestav eelnõu ja diskussioon jätkub. Hääletustulemused tänasest ja möödunud aasta oktoobrist näitavad, et arvamused on lahknevad ning koosseisu poolthäälte enamust ei ole."