Esimese hooga tehti avalikuks kuus kirja, mis pärinevad Brennani isiklikust elektronkirjakastist. Nende hulgas on näiteks CIA mõjuvõimsa peadirektori riigisaladuse loa taotluse täidetud ankeet, mis sisaldab mehe personaalseid andmeid.

Kirjakasti lahtimuukimine tuli avalikuks juba paari päeva eest, mil sellest teatas oma sotsiaalmeediakontode vahendusel 13-aastane koolipoiss. Ta rääkis USA ajakirjandusele, et oli lisaks isiklikele materjalidele leidnud Brennani kirjakastist ka tööga seotud kirju. Häkkimise põhjusena nimetas noormees oma vastuseisu USA välispoliitkale.

Arvatakse, et just temalt pärinevadki Wikileaksi poolt nüüd avaldatavad materjalid. Lisaks riigisaladuse loa taotlusele avaldas Wikileaks veel Brennani 2007. aasta visandi rahvusliku julgeoleku väljakutsetest järgmiseks aastaks ja samast aastast pärit analüüsi Iraani kohta, kus mees tegi USA presidendile ettepanekuid, kuidas Teheraniga läbirääkimisi pidada.


CIA tegi lekke kohta avalduse, milles teatas, et Brennani perekonnapostkasti häkkimine kujutab endast kuritegu ja on toime pandud pahatahtlikult. Kuid lisas, et neil pole teada fakte, et avalikustatud dokumentides sisalduks riigisaladust.

Asja on asunud uurima nii FBI kui ka USA salateenistus.