Kui augustis toetas Keskerakonda 25 protsenti küsitletutest, siis septembris 24 protsenti. Reformierakonna toetus suurenes augustikuu 20 protsendilt septembri 24 protsendile.

Edgar Savisaare altkäemaksuskandaali puhkemine mahtus küsitlusperioodi keskele. 22. septembril ja hiljem küsitletute seas Keskerakonna reiting langes. 18-21 september oli Keskerakonna reiting 29 protsenti, siis peale skandaali puhkemist langes reiting 21 protsendile. "Vähemalt lühiajaliselt on see skandaal Keskerakonna reitingule mõju avaldanud," kommenteeris Emori uuringujuht Aivar Voog.

Keskerakonna toetus eestlaste seas on Voogi sõnul kõikuvam kui venelaste seas. Reformierakonna toetuse tõusu mõjutas tema sõnul ka koalitsiooni püsimajäämine peale suviseid ebakõlasid.

Reformierakonna reiting tõusis 22 protsendilt 25le ja tõusis ka sotside reiting. Vabaerakonna reitingut skandaal ei mõjutanud, sama ka IRLi puhul. EKRE puhul oli juba enne langustrend.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus kasvas kuuga kaks protsendipunkti augusti 16 protsendilt 18 protsendile septembris. Vabaerakonna toetus jäi augustiga samale tasemele ehk 17 protsendile.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus liikus identselt. Kui augustis toetas mõlemat erakonda võrdselt üheksa protsenti, siis septembris ulatus nii IRL-i kui EKRE toetus vaid seitsme protsendini.

Parlamendivälistest erakondadest oli suurim erakonna Eestimaa Rohelised toetus, mis ulatus sarnaselt augustiga kolme protsendini ja Rahva Ühtsuse Erakonda toetas sarnaselt augustiga üks protsent. Augustis samuti ühe protsendini ulatunud Eesti Iseseisvuspartei toetus langes septembris nulli.

Võrreldes augustiga on tõusnud toetus ka valitsuskoalitsioonile. Kui augustis oli kolme valitsuserakonna toetus kokku 45 protsenti, siis septembris 48 protsenti.

Oma eelistust ei osanud septembris öelda 24 protsenti küsitletutest.

Uringu meetodiks olid personaalintervjuud vastajate kodudes TNS Emori kahe küsitlusbussi raames. Kokku küsitleti 779 valimisealist Eesti kodanikku vanuses 18-74 aastat.

Augustis oli 25 protsendiga kõige populaarsem erakond Keskerakond. Järgnesid Reformierakond, Vabaerakond ja SDE vastavalt 20, 17 ja 16 protsendiga. Isamaa ja Res Publica Liitu toetas 9 protsenti vastanutest, nagu ka Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda.

Juunis BNSi tellimusel Emoris tehtud küsitluse kohaselt oli aga populaarseim Keskerakond 26 protsendiga, järgnes Vabaerakond 19 protsendi ja Reformierakond 18 protsendilise toetusega.

Lisaks BNSi tellitud Emori küsitlustele mõõdab erakondade populaarsuseid ka Turu-Uuringute AS ERRi tellimusel.