Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ütles peale hommikust istungit meediale, et päeva esimesel poolel pidasid oma kõned prokurör ja kaitsja ning peale lõunat jätkub protsess kannatanu ülekuulamisega. Noormees tunnistas enda ka hommikusel istungil õpetaja tulistamises süüdi.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Kaire Hänilene ütles meediale, et süüdistuse sisu ei ole muutunud ja noormeest süüdistatakse õpetaja tapmises tulirelvaga.

"See on nüüd asi, mida hakkame arutama kinniste uste taga," ütles Hänilene vastates küsimusele, et mis võisid olla poisi motiivid.

Prokuröri sõnul selgub alles kohtuliku uurimise käigus see, millist karistust prokuratuur poisile nõuab.

Kohtuistung jätkub täna kannatanu ülekuulamisega. Istung on alaealise süüdistatava ja kannatanute eraelu kaitseks kinnine.

Süüasja arutamine kinnisel istungil toimub praeguse ajakava järgi lisaks reedele ka 22. kuni 25. ja 30. septembril ning 1. ja 7. oktoobril. Sel ajal uuritakse tõendeid, sealhulgas kuulatakse üle süüdistatav, kannatanud ja tunnistajad, ning peetakse kohtuvaidlused. Kohtulahendi avalik kuulutamine peaks eeldatavasti toimuma 20. oktoobril.

Mullu 27. oktoobril veidi enne kella 14 avas 15-aastane poiss Viljandi Paalalinna koolis tunni ajal relvast tule, mille tagajärjel sai surma sama kooli saksa keele õpetaja Ene Sarap. Tulistaja oli sama kooli 9. klassi õpilane ning veretöö ajal viibis samas klassiruumis peale õpetaja veel neli inimest.

Poiss avas tule oma isa seaduslikust relvast. Praegu on teada, et tulistamiseks kasutatud relv asus poisi elukohas lukustatud relvakapis. Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Süüdimõistmise korral saab poissi karistada maksimaalselt 10-aastase vangistusega.