„Mälestame tänulikult ja soojalt sõpra, erakonnakaaslast ning eelkõige suurepärast inimest, kes andis Eesti iseseisvumisse ning meile välismaal toetuse võitmisesse panuse, mida on raske ülehinnata,“ teatas IRL.

Peeter Luksep oli Eesti pagulaste poeg, kes sündis Rootsis, aastal 1955. Ta oli majandusteadlane, KREAB-i konsultatsioonifirma asedirektor, Vin&Sprit AB asepresident, pikka aega Eesti Rahvusnõukogu juhatuse liige (1979–1992), Eesti eksiilvalitsuse rahandusminister (1990–1992). Moderaatide erakonna esindajana Rootsi Parlamendi liige (1991–1994). Üks Balti riikide iseseisvuse taastamist toetavate Norrmalmstorgi esmaspäevamiitingute algatajaid ja juhte (1990–1991). Luksep valiti 1990. aastal Eesti Kongressi liikmeks, astus Isamaaliitu ning jätkas IRL-is.

„Peeter Luksep ühendas hämmastavalt tulemusrikkalt ja konstruktiivselt erinevaid inimesi oma laia sidemetevõrgu kaudu; tema kontaktid ja tegevus oli suuremas plaanis allutatud Eesti rahvuslike huvide edendamisele ning meie taasalustanud riigi toetamisele. Sügavat muljet avaldas alati Peetri isetus. Ta oli inimene, kellele oli võõras püüe isiklikult silma paista, kuid kes aitas väliselt silmapaistmatult, kuid tõhusalt lahendada keerukaid probleeme, olgu need poliitilised, ainelised või rahvuslikud. Tema huvi kodumaa vastu ning tegevus Eesti tutvustamisel ja toetamisel, aga ka oma sugupuu juurte otsimisel oli ammendamatu ja viljakas,“ hindab koduerakond tema panust kõrgelt. „Oleme kaotanud alati sõbraliku, naeratava, laiade huvidega, usaldatava, kindlate eetiliste põhimõtetega inimese.“

Peeter Luksep sündis 29. jaanuaril 1955 Hammarbys Rootsis. Tema isa oli arst Friedrich Luksep, kellel õnnestus Teise maailmasõja ajal pageda kõigepealt Soome ja sealt edasi Rootsi. 1999. aastal pärjati Luksep Valgetähe III klassi teenetemärgiga.