Täpselt nii nagu kaks aastat tagasi modereerib vihakõne-eksperte Jaak Prints. Teemat lahkavad Mall Hellam, Urmo Soonvald, Mihhail Lotman ja Linnar Viik.

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald meenutas, et kaks aastat tagasi, kui toona nende paneeli vedanud Jaak Prints küsis, et "mis saab edasi?", oli tema vastus: "Kõige hullem on see, kui tuleme aasta pärast uuesti kokku ja räägime samadest probleemidest."

"Möödas on kaks aastat ja õnneks on vahepeal kommentaariumides ja üleüldse sel teemal palju toimunud ning muutunud. Euroopa inimõiguste kohtu suurkogu tegi ajaloolise otsuse; üha julgemalt on portaalipidajad kommenteerimist piiranud; Delfi on löönud lahku registreeritud ja anonüümse kommentaariumi jne. Aga kas sellest on piisavalt? Siin pole ühest vastust," kommenteeris Soonvald.

Tema sõnul oleks oluline, et nüüd kaks aastat hiljem Paides uuesti kogunedes ei räägiks nad kommentaariumist kui muust ühiskonnast eraldiseisvast nähtusest, vaid ühest osast Eesti ühiskonnast.

"Selles on rõõmu, nalja, ajaloolist mälu, aga ka viha ja kurjust. See ei peegelda kommentaariumi, vaid meid, eestlasi," on Soonvald veendunud. "Viimase aastaga on meie ümber tekkinud teemasid, inimesi ja nähtusi, mis on jätnud oma jälje ka kommentaariumisse. Aga taas - see on Eesti inimeste ja ühiskonna peegel."

Vihakõne paneel algab Arvamusfestivalil Paides reedel, 14. augustil, kell 13!

Kuidas ja millest kaks aastat tagasi räägiti? Vaata Delfi TV videost!

Ekspress Meedia ala Arvamusfestivalil 14.-15. augustil toob kokku Eesti suurima multimeedia ettevõtte väljaanded: esindatud on Eesti Ekspress, Delfi, Maaleht, Eesti Päevaleht ja laupäevaleht LP.

Oled Facebooki kasutaja? Jälgi Ekspress Meedia tegevusi SIIN!

KAVA:

Reede 14. august:

12:00-13:00

Teema: Mida venekeelse meedia tarbija otsib ja kas meie saame seda pakkuda?

Arutelujuht: Julia Tisler

Osalejad: rus.err.ee peatoimetaja Ekaterina Taklaja; raadioajakirjanik ja "Vetserka" (Õhtulehe uus projekt) peatoimetaja Pavel Ivanov; tõlkija, filoloog ja lugeja Olga Privalova.

13:00-14:15

VIHAKÕNE

Kohtub sama seltskond, kes kaks aastat tagasi, teemaks vihakõne. Mis on vahepeal muutunud?

Arutelujuht: Jaak Prints

Teemat lahkavad Mall Hellam, Urmo Soonvald, Mihhail Lotman ja Linnar Viik

14:30-15.30

KUIDAS EESTI TOIDULE POPULAARSUST KOGUDA?

Eesti maitsed ja nende propageerimine: kuidas seda teha?

Arutelujuht: Evelin Ilves

Osalejad: Dmitri Demjanov, Siim Kabrits

15:45-16:45

DIPLOM KODUPRINTERIST?

Arutelu fookuseks on avatud hariduse ressursid, sealhulgas MOOCid. Just selliseid vahendeid on nüüdseks hakanud looma enamik juhtivatest ülikoolidest. Lisaks on sellele “turule” pakkujatena sisenenud ka täiesti eraldiseisvad firmad.

Kuidas muudab sellise “vabavara” kasutamine õppimist? Kas vabalt kättesaadavad materjalid parandavad hariduse kättesaadavust või vähendavad formaalse hariduse väärtust sootuks?

Teemal arutlevad Kaspar Kruup, Kerstin-Oudekki Loone ja Mart Noorma.

Arutelu modereerib Kristin Parts.

17:00-18:00

HETKEL KUUM!

Mis on põnevaimad ja olulisemad teemad, mis meid just nüüd ja praegu puudutavad? Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetus toob kuumad teemad vaatajateni!

Arutelujuht: Krister Paris, Eesti Päevalehe ja Delfi arvamustoimetuse juht

18:30-19:30

KAS ÕNN VÕIB PEITUDA RAHAS?

Kas õnn võib peituda rahas, arutavad Jüri Kraft ja Heldur Meerits. Mõlemal on rahategemisega pikaajalised kogemused: Jüri Kraft oli nõuka ajal Eestis kergetööstusminister ja tema juhitav ettevõte Sangar tootis meeste päevasärke ning seda teeb Sangar siiani. Heldur Meerits sööstis rahamaailma pankurina ning tegutseb investorina. Kas vastab tõele, et ka rikkad nutavad, aga mersus on mugavam nutta kui maantee ääres? Millist õnne saab raha eest, küsib nendelt Ekspressi kolumni “Õnne valem” autor Tiina Jõgeda.

Laupäev 15. august:

10:00-11:00

HOMMIK: GURMEEKOHV JA VÄRSKED UUDISED, KES NEID SUUDAKS LAHUTA!

Eesti Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler võõrustab külastajaid: tule varakult meie telki kohale ning haara värske kohv ning kõrvale lugemiseks ka selle nädala Ekspress, Maaleht ning ka värske laupäevaleht LP!

11:00-12:15

KAS STAND-UP ON EESTI UUS TEATER?

LP kutsub külla teatriinimesed, et selgeks teha, mis on täna Eesti teatris oluline.

Arutelujuht on LP peatoimetaja Ingrid Veidenberg.

"Minu ettepanek tulla rääkima teemal „Kas stand-up on Eesti uus teater?“ kõnetas neid, kellele helistasin, sedavõrd, et nad on kõik minuga laupäeval ühel laval. Maire Aunaste on pea ainsa naisena saanud mittenäitlejana hakkama kogu Eestit vallutanud monoetendusega, Jan Uuspõld on sel alal aga kõige vanem ja vingem tegija, Karl Kermes on monoetenduste nn maaletooja, Rein Pakk nende andekas kirjutaja ning Andres Maimik kriitik, kelle arvamust ses asjas tasub alati kuulata," iseloomustas Veidenberg inimesi, kellega on ees ootamas äärmiselt põnev arutelu.

12:30-14:00

ELU VÕIMALIKKUSEST MAAL

Maaleht vaatleb lähemalt, kas, kuidas ja kellega tasub minna maale elama!

Arutelujuhid: Alo Lõhmus

Osalejad: Jüri Mõis, Kristjan Piirimäe.

14:00-15:30

PAGULASED EESTISSE!?

Kas, kes, kui palju, kuhu? Kas me oleme valmis?

Arutelujuhid: Krister Paris, Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja

Osalejad: Eero Janson, Oudekki Loone, Katrin Laur.

16:00-17:30

MEEDIAMAASTIK aastal 2015 - fantaasialend: kas tulevikus loeme uudiseid silma võrkkestalt?

Seda, kuidas ja kust me tarbime meediat muutub iga aastaga. Meediatarbimine on kolinud suuresti mobiiltelefoni - kuid millised on ohud ja võimalused, mis sellega kaasnevad?

Arutelujuht: Ester Vaitmaa, Ekspress Meedia loovjuht

Osalejad: Forte tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas ja Ekspress Meedia IT-juht Mait Tafenau

18:30-19:30

VALGUS-KAAMERA-ACTION! Ekspressi toimetus toob näitlejate abiga lavale dokumentaal-kokkuvõte ühest erakordsest kohtuprotsessist

Laupäeval, 15. augustil algusega kel 18:30 toob Arvamusfestivalil Eesti Ekspress esmakordselt lavale dokumentaalnäidendi.

Möödunud aasta Panso-nimelise preemia pälvinud lavakunstikooli tudengi Mehis Pihla ja Ekspressi toimetuse koostöös valminud dramatiseering põhineb Tartu maakohtus 2014. detsembris arutluse all olnud juhtumil, mis lõppes kahe vanaema reaalse vangistamisega kanepiäri eest.

Dokumentaalnäidend „Vanaema vangistamine“ jõuab lavale ainult ühel korral, Ekspress Meedia laval Arvamusfestivalil.

Osades: Anu Lamp, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Ivo Uukkivi ja Elina Reinold.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid