F. Tuglase ja A. H. Tammsaare tänavate ristmikul juhtunud raskest liiklusõnnetusest teatati häirekeskusele hommikul kella 7 ajal. Esialgsetel andmetel sõitis Volkswagen Bora-t juhtinud 41-aastane Kersti pikki A. H. Tammsaare tänavat, kust soovis teha vasakpöörde F. Tuglase tänavale.

Praegu olemasolevatel andmetel ei andnud sõiduautojuht peateele sõites teed vasakult poolt lähenenud ning sõidueesõigust omanud veokile Scania, mida juhtis 31-aastane Dmitri. Kokkupõrkes sai sõiduautot juhtinud naine sedavõrd raskeid vigastusi, et suri õnnetuspaigal.

Politsei selgitas sündmuskohal, et veokit juhtinud mees oli kaine ning omas juhtimiseks luba. Mõlemad juhid kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning ka sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Avarii täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Veiko Järva ütles, et autot juhtinud naisel oli sõidukogemust üle 20 aasta ning Tartu linnatänavad olid talle liiklemiseks tuttavad. „Mingil põhjusel jäi aga peateele suunduvale sõiduautojuhile veok märkamata. Selgitame menetluses selle õnnetuse lähemad tagamaad, kuid paneme autojuhtidele südamele, et nad ei kaotaks liikluses tähelepanu vaatamata sellele, kui kindlalt nad end juhiistmel tunnevad,“ rääkis Järva.

Ta lisas, et ristmikule sõites peab juht varuma piisavalt aega selleks, et manööver ohutult lõpuni sooritada.

Tänavu on Eestis juhtunud liiklusõnnetustes hukkunud 36 inimest. Mullu samal perioodil hukkus liikluses 42 inimest.