Mees põgenes mööda vangla vannitoast alguse saavat mitme kilomeetri pikkust tunnelit. Vangla personal märkas tema kadumist täna hommikul, vahendab Associated Press.

Kurikuulus narkoparun arreteeriti mullu veebruaris Mazatlani kuurordis USA eriteenistuste abiga. Ameerika Ühendriikide justiitsminister Eric Holder avaldas toona Mehhiko võimudele tunnustust, rõhutades, et see on „ülitähtis saavutus Mehhiko jaoks“.  Holderi sõnul oli mehe vahistamine „võit nii Mehhiko kui USA kodanike jaoks“.

Guzman on kõrge turvalisusega vanglast põgenenud ka varem, 2001. aastal smugeldasid äraostetud valvurid ta vanglast välja pesukorvi peidetuna.

Hüüdmini „Jupats“ sobib kokku Guzmani 167-sentimeetrise pikkusega. Nime kandja on aga roninud narkoäris suurtesse kõrgustesse. Ühendriikide rahandusministeeriumi teatel oli ta kuni tabamiseni maailma mõjuvõimsaim narkoparun.

Jupats on halastamatum kui legendaarne Ühendriikide gangster Al Capone. „Kui need kaks oleks võitlusringis, sööks Jupats [Capone'i] elusalt,“ rääkis DEA (USA uimastiseaduste jõustamise amet) tippametnik Jack Riley.

Ajakirja Forbes väitel ulatus Guzmáni varandus toona miljardi dollarini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid