Sümpoosiomi põhiteemaks oli digitaalne identiteet. Esinejateks olid president Toomas Hendrik Ilves ning Andreessen Horowitzi partner ja Teleporti kaasasutaja Balaji Srinivasan. Sümpoosioni modereeris Teleporti asutaja Sten Tamkivi.

Videost saad vaadata, mida sümpoosionil kõneldi.


Täna kohtuvad Eesti sõbrad ka peaminister Taavi Rõivasega ja osalevad kontsert-vastuvõtul Oandu vesiveskis Lahemaal.

Kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek algas eile ja kestab homseni. Osavõtjaid võõrustavad president Toomas Hendrik Ilves ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Sel aastal osaleb Eesti sõprade kokkutulekul üle 150 ettevõtja, poliitiku ja arvamusliidri enam kui 20-st riigist üle maailma.

Kokkutuleku avas eile EASi seminar „Eesti — koht, kus asjad sünnivad esimesena“. Seminaril kõnelesid Eesti nutikatest lahendustest Daniel Vaarik, Taavi Kotka, Ain Aaviksoo ja Marten Kaevats.

Eile õhtul toimus juba traditsiooniks saanud ERSO kontsert „Suur suvine kohtumine. Sõbrad“, mida juhatas maestro Neeme Järvi. Kontserdi patrooniks oli president Toomas Hendrik Ilves ja sel aastal oli kontsert pühendatud Arvo Pärdi 80. juubelile.

Sel aastal osaleb üritusel külalisi USA-st, Brasiiliast, Jaapanist, Hiinast, Austraaliast, Venemaalt ning paljudest Euroopa riikidest. Sealhulgas näiteks USA riigidepartemangu küberteemade koordinaator Christopher M. Painter, Briti parlamendi liige Gordon Marsden, Milaano linnapea Letizia Moratti ning Mitsubishi korporatsiooni juhtkond.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks, ning kellel võib olla võtmeroll välisinvesteeringute Eestisse toomisel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid