Aastapäeva puhul toimub neljapäeva hommikul kell 7 lipu pidulik heiskamine Pika Hermanni torni. Kõnelevad riigikogu esimees Eiki Nestor, EELK piiskop Einar Soone ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, teatas riigikogu pressiteenistus.

Kuberneri aeda on üles rivistatud Kaitseliidu, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide auvalve, samuti seltside ja ühingute lipud. Mängib Kaitseväe orkester, laulavad Eesti Naislaulu Seltsi koorid.

Eesti riigilipp heisatakse Pika Hermanni torni iga päev päikesetõusul, aga mitte enne kella 7 meie hümni algusmeloodia signatuuri saatel ja langetatakse päikeseloojangul fragmendiga Gustav Ernesaksa loodud laulust „Mu isamaa on minu arm“.

Aastas vahetatakse umbes kuus riigilippu. Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva (24. veebruaril), Eesti lipu päeva (4. juunil) kui ka taasiseseisvumispäeva (20. august) puhul heisatakse torni masti alati uus sinimustvalge lipp.

Pika Hermanni tornis lehvinud lipud nummerdatakse ja arhiveeritakse. Neid lippe on kingitud Eesti Majale New Yorgis, Eesti Majale Torontos, Melbourne’i Austraalia eestlastele, Rootsi eestlastele, Andrus Veerpalule, Kristiina Šmigunile ja Gerd Kanterile olümpiavõidu puhul ning endistele Riigikogu esimeestele Toomas Savile, Toomas Varekile ja Ene Ergmale.