„Tänavuse soome-ugri kultuuripealinna tiitli jõudmine Setomaale Obinitsa on suurepärane näide setode aktiivsusest ja soovist oma kogukonda panustada. Mul on hea meel, et saame seda väärt ettevõtmist toetada ja loodetavasti leiab palju inimesi algaval suvel tee Setomaale, et seto pärimusest ja rohketest kultuuriüritustest osa saada,“ sõnas riigihalduse minister Arto Aas.

Soome-ugri kultuuripealinnaks valitud Obinitsa saab 12 750 eurot küla välisilme parandamiseks, 7000 eurot etno-futu konverentside korraldamiseks ja kultuuripealinna esindushoonete parendamiseks ning 2125 eurot seltsimajale väliürituste tarbeks inventari soetamiseks.

Juba aastaid on programmist toetatud majandusõpetust ja õpilasfirmade tegevust Setomaal, nii on ka tänavu selleks eraldatud 25 000 eurot. Sügisel toimub Värskas rahvusvaheline õpilasfirmade konkurss-laat, mille korraldamist toetatakse 4641 euroga.

Setomaa programmi piirkonnaks on Mikitamäe ja Värska vald Põlva maakonnas ning Meremäe ja Misso vald Võru maakonnas.

Programmi eesmärgiks on aidata kaasa Setomaa elujõulisuse säilimisele, arendades kohalikku ettevõtluskeskkonda ja inimesi ning toetades piirkonna turundustegevusi. Tänavu esitati programmi taotlusvooru 43 eeltaotlust kogusummas üle 420 000 euro. Möödunud aastal kanti tegevuskavasse 29 projekti ja nende rahastamiseks eraldati 270 634 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid